57. Grammy Ödülleri Kırmızı Halı -makyaj-

0
816

Herkese merhaba dün en beğendiğim üç kıyafeti şurada yazmıştım. Bugünse ilk defa kırmızı halı makyajı yazıyorum. Modayla ilgili birçok trendi ünlülerden görerek keşfediyoruz, aynı şey makyaj ve saç için de geçerli. 57. Grammy Ödül Töreni’nde ünlüler makyajlarıyla dört ana gruba bölünmüşlerdi; yok gibi makyaj, kalın eyeliner nude dudak, yoğun göz çekinik dudak ve koyu ruj bol kirpik. Böyle yazınca pek bir şey anlaşılmadığının farkındayım o yüzden okumaya devam ediniz. 

nomakeupŞüphesiz en öne çıkan makyaj trendi #Iwokeuplikethis yani yokmuş gibi makyajlardı. Bu kervanın en belirgin üç ismi Beyoncé, Rihanna ve Miley Cyrus olsa da birçok ünlü isim de bu akımın etkisindeydi. Doğal -görünümlü- kaşlar, maskara lipgloss üçlüsünün temelini oluşturduğu bu akım şüphesiz bizlerin de en çok kullanabileceği makyajlardan.

nude lips bold eyeliner

İkinci trend ise kalın eyeliner ve nude dudaklar. Biz düğüne derneğe dibine kadar boyansak da elin ünlüsü sapsade makyajla ödül törenine katılıyor vallahi billahi. Hep bize ibret olsun diye. Gecede tercihini bu sade ama göz dolduran makyajdan yana kullanan isimlerin başındaysa Nicki Minaj, Katty Perry ve Arina Grande geliyor.

eyepop

Üçüncü kategoride ise yoğun göz makyajı ve arka planda kalan dudaklar vardı. Başını Lady Gaga’nın çektiği makyaj stilinin diğer üyeleri ise Taylor Swift ve tabii ki bol kontürle Kim Kardashian.

bold lipsSon kategoride ise koyu ruj yoğun kirpik var. Bu kategoride en çok bayıldığım kesinlikle Bonnie McKee mor ruju inanılmaz siyah ve yoğun kirpikleri saçı teni ve gözleriyle mükemmel görünüyor. Zendaya tercihini koyu kahve ve parlak bitişli bir rujdan yana kullanmış söylemezsem çatlarım o kaşlar ne? Sanırım Pinterest fotoğraflarına bakarak kendisi doldurmuş kaşlarını. Son olaraksa elbise saç ve makyaj uyumunda gecenin en başarılı ismi olduğunu düşündüğüm Jessie J var.

Bu seneki Grammy Ödülleri’nin makyajları böyleydi. Benim sonuçlara bakarak yürüteceğim tahmin bu sene özellikle de yaz aylarında yok gibi makyaj inanılmaz yükselecek ki, son zamanlarda sektördeki yeniliklerde bu şekilde. Nude dudaklar ve eyeliner tam gaz devam edecek. Koyu ruj ve yoğun göz makyajı ise yine cesaret edenlerin tercihleri arasında yer alacak.

xoxo, madam kişot

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here