Aliexpress Kırtasiye Alışverişi

0
646

Yepyeni bir haftadan herkese merhaba! Nasılsınız? Bu haftanın ilk yazısı benim çok sevdiğim bir kategoriden geliyor. Çekirdek ailesinin her bir üyesi ayrı ayrı kırtasiye düşkünü olan bendeniz ne zaman bir kırtasiyeye girsem tek tek her şeye dokunur, inceler en az yarım saat içeride gezinir öyle çıkarım. Evde her zaman yaklaşık on tane defter kullanılmaya kıyılamadan özenle kaldırıldıkları yerde durur mesela. Hal böyle olunca her şeyin binlerce seçenekle bizlere sunulduğu Aliexpress’in kırtasiye bölümüne girince içerisinde nasıl kayboluyorum tahmin edersiniz zannediyorum. Aliexpress ile ilgili yazıları çok sevdiğinizi biliyorum. Bunu hem Aliexpress’ten alışveriş yapma rehberine hem de kolye alışverişi yazıma gösterdiğiniz sevgiden biliyorum. O yüzden bir süre boyunca yaptığım kırtasiye alışverişlerini bir araya getirip sizin için bir yazı hazırlamak istedim. İşte son zamanlarda Aliexpress’ten aldığım kırtasiye ürünleri, keyifli okumalar!

fiyatı: 9,18$

İlk ürün bu dünya tatlısı suni deri kitap ayraçları. Sayfa köşelerine takılarak kullanılan bu ayraçlar özellikle ders notlarında çok büyük kolaylık sağlıyor. Ben aldığımda setin içerisinden altı tane çıkıyordu ve kendisine ait fermuarlı bir ambalaj ile geliyordu. Ancak şuan sitede arattığım zaman sadece 24’lü set olarak bulabildim. pony_brown

Pony Brown sticker fiyatı: 0,79 $

Sailor Moon sticker fiyatı: 3,18 $

Aldığım diğer ürünler ise favori çizgi film karakterlerine ait yapıştırmalar. Pony Brown çok bilinmeyen ancak benim çok çok sevdiğim bir çizgi karakter. Zannediyorum Koreli bir çizere ait ama dünya tatlısı bir karakter, bu yüzden ne zaman Pony Brown baskılı bir şey görsem dayanamayıp alıyorum. Bu sette toplam altı sayfa yapıştırma bulunuyor. Şeffaf baskılar ve çok kaliteliler.

Sailor Moon yapıştırmalar ise benim göz bebeklerim! Çocukluğumdan beri en en en çok sevdiğim çizgi film Ay Savaşçısı. İzlemelere asla doyamadım, doyamam öyle söyleyeyim. O yüzden neyini görsem alırım mutlaka. Bu yapıştırmaların kalitesi çok iyi olmasa da severek kullanıyorum!

pony_brown_notepadajanda fiyatı: 6,99 $

çoklu postit fiyatı: 1,60 $

tekli postit fiyatı: 0,47 $

Dedim ya Pony Brown görünce dayanamıyorum. Bunlar da Pony Brown çizimlerinin olduğu yıllık -tarihsiz- ajanda ve yapışkanlı kağıtlar. Ajandada ikinci senem bu sene de başka bir desenini satın aldım. İçerisinde de çok tatlı çizimler yer alıyor. Postitlerin kalitesi çok iyi değil açıkçası ama zaten kullanmaya kıyamadığım için sorun değil.

kalem seti fiyatı:2,50 $

simli washi tape:0,75 $ 

Aldığım son ürünler ise 10’lu kalem seti ve simli washi tapeler. Kalem seti kendi plastik kutusu ile beraber geliyor. İçerisinde on farklı renkte kalem var ve uçları da oldukça ince. Ama arka tarafa geçiriyorlar ne yazık ki. Setin içinde, turuncu, pembe, mavi, açık mavi, lacivert, kırmızı, siyah, yeşil, koyu yeşi ve mor renkte kalemler var.

Washi tapeler ise bütün hediye paketlerine harika bir hava katıyor. 10 farklı rengi vardı ben pembe, mor ve gümüş renklerini seçtim. Linkten diğer renk seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Benim Aliexpress’ten aldığım ürünler bu şekildeydi, başka bir yazıda görüşmek üzere! xoxo, madam kişot

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here