Bagder Balm Lavender&Orange Dudak Balmı

0
797

Herkese uzunca bir aradan sonra merhaba. Sınavlarımdan dolayı hiçbir şey yazamadım. Bugün biraz boş zamanım olunca bir tane de olsa yazı girmek istedim. Badger Balm markasını instagramda birisinde görüp keşfettim. Amerika üretimi organik aroma terapi ve bakım ürünlerine sahip olan bu marka ülkemize yeni yeni giriyor sanırım, ya da çekinerek giriyor çünkü pek bileni kullananı, satanı bulamadım ben. Ürünlerini araştırdığım zaman tasarımlarına ve içeriklerine aşık oldum. Denemek için aldığım 6 farklı ürünü var ve hepsini fırsat buldukça yazacağım.

WSB-33164-3

Söz konusu dudak balmı olunca organik/doğal içerikli şeyler benim gözümde hemen bir kaç adım öne geçiyor. Özellikle kış aylarında en sık kullandığım ve yemek yerken vs. direk olarak ağızdan kana karışan bir ürün olduğu için içeriği ne kadar temiz o kadar iyi benim için. Türkiyedeki organic dudak balmlarından benim bildiklerim yeni yeni satılmaya başlanan EOS 25 lira, yine yeni giriş yapan Hurraw! 18 lira. Badger Balm ise dermoeczanem.com‘da 10,5 TL’ye satılıyor.

20150110_152304

Ürünün ambalajı markadaki diğer her şey gibi oldukça şirin. Büyüklüğü Blistex’in meyveli lip balmları kadar. Bendeki çeşidi Lavender&Orange yani Lavanta ve Portakallı olanı. Aslında ürün ile ilgili alırken beni en çok endişelendiren şey de buydu. Ben lavanta kokusunun hayranlarından değilim. En fazla dolapta çamaşırlar güzel koksun diye kullanırım. Kokusundan dolayı çok gidip gelsem de sırf merakıma yenik düşmem yüzünden aldım. Ürünün kapağını açtığınızda “aa o kadar da lavanta kokmuyor ki” diyorsunuz ama sürünce bildiğiniz keseyi dudağınıza sürüyormuşsunuz gibi oluyor, portakal kokusu ise hemen peşine ferah ferah geliyor. Eğer lavantadan nefret ediyorsanız kesinlikle kullanamayacağınız bir ürün. Benim içinse bazen çok güzel geliyor bazense çok ağır. Sanırım o anki açlık tokluk gibi durumlarımla alakalı bir durum.

20150110_151953

Yapısı oldukça yumuşak, kolayca sürülüyor. Nemlendirmesi ise 1-2 saat kadar. Şuanda kış ayında olduğumuz için dudaklarım çok kuruyor eğer sizin normalse 3 saat gidebilir. Bu fiyat aralığında organik seçeneklerde benim bildiğim yok bu açıdan iyi ancak her saat başı yenilemem gerektiği için az gramajı ile fazla dayanacağını sanmıyorum bu yüzden üzerine ekleyip EOS almayı tercih ederim. Ürünü sanırım bir daha almam en azında bu çeşidini, burada sadece bu çeşidi tekli satılıyor ancak iki farklı 4lü paket seçeneği var. Ben Badger Balm ürünlerini Dermo Eczanem sitesinden temin ettim. Diğer ürünlerini de en kısa zamanda paylaşmak için sabırsızlanıyorum kendinize iyi bakın.

xoxo, madam kişot

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here