Big Eyes -cuma ritüeli 41-

2
1392

Herkese yeniden merhaba, bu haftanın ritüel konuğu daha geçtiğimiz cuma vizyona giren Big Eyes/Büyük Gözler. Genelde vizyonda olan filmleri burada ağırlamasam da gitmeye değer bulduğum için vakit geçmeden yazmak istedim.

hr_Big_Eyes_3

Ben filme konusu bile okumadan Tim Burton‘ın hatrına gittim. Belki daha önce de bahsetmişimdir işlerinin hayranıyım! Bu filmde de benim yüzümü kara çıkartmadı sağolsun. Big Eyes filminin başrollerini Amy Adams ve Christoph Walts paylaşıyor. Soundtrackte en çok dikkat çeken Big Eyes şarkısı ise Lana Del Rey’e ait.

Ben konusuna bakmadım diye sizi mahrum edecek değilim tabii ki. Filmin konusu gerçek hayattan alıntı. Eşinden ayrılıp yeni bir hayat kurmak için şehre gelen Margaret kızına resim yaparak bakmaya çalışır. Tabii ki bu öyle kolay bir iş değildir hele de o dönemlerde, yeteneğini fark eden Walter ise Margaret’ın resimlerinin ünlü olmasını sağlayan ana unsurlardan birisidir. Ancak ikili arasındaki ilişki oldukça çetrefilli bir şekilde ilerleyecektir. Film bana belki dönemden belki de sebepsiz yere Scissor Hands’i anımsattı. Çok severek izledim umarım siz de seversiniz.

10995691_818092168278035_1007204489503287650_n (1)

Yazıyı bitirmeden önce bu hafta küçük bir rehber de hazırlamak istedim sizlere. Vizyonda olan bir filmi önerdiğim için güncel sinema bileti kampanyalarını da paylaşmak istedim zira bir bilet 18 lira.

  1. GNCtrkcll 1+1 kampanyası: Salı ve perşembe Cinemaximum’da günleri bir bilet alana bir bilet bedava kampanyası yıllardır olduğu gibi hala devam ediyor.
  2. Vodafone 1+1 kampanyası: Red ve Freezone tarifelerinde gün sınırı olmadan aynı kampanya var. Geçerli salonlara buradan göz atabilirsiniz.
  3. Maximum Kart’a İlk Seans 7 lira: Saat 12.30’a kadar olan seanslarda gün, şube ve sayı sınırı olmadan bilet 7 lira. Aynı kampanya aidat ödeyen İşteÜniversiteli kartta da geçerli.
  4. Arby’s Sinema Menüsü: Arby’s’de Roast Chicken(16,50tl) ve Roast Beef(17,50tl) menü aldığınızda yanında belirli şubelerde geçerli olan Cinemaximum bileti hediye ediliyor.

Umarım fikir verici olurmuştur en kısa zamanda yeniden görüşmek dileğiyle…

xoxo, madam kişot

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here