Bitenler, Bitemeyenler, Çöpe Gidenler -Aralık-

0
433

Bundan sonra bitenler yazılarını ay ay yapmaya çalışacağım çünkü iki parça da olsa bir şeyler illa ki çıkıyor. Bu ay kışa denk geldiğinden midir nedir bilemedim epey ürün bitirmenin mutluluğunu yaşıyorum ocakta da şimdiden üç ürün birikti.

20150110_141733

Totalde 10 ürün bitmiş mumla beraber yuppi!

Benri Islak Mendil:  Benri sadece Gratis’lerde satılan kişisel temizlik ürünleri olan markalardan birisi. Ben bu markanın pamuklarından ve güllü ıslak mendillerinden çok memnunum. Kokusu ve yumuşaklığı çok güzel bazen çok yorgun ve üşengeç olduğum zamanlarda makyajın kabasını bununla alıp yüzümü yıkıyorum ve hiç bir şekilde alerjik/rahatsız edici bir şey yaşamadım. Bu onuncu paketim falandır muhtemelen.

20150110_142108

Ben deodarant ve roll-on konusunda ay şundan vazgeçemem diyenlerden değilim. İndirimde ne ucuzsa, neyin kokusunu beğeniyorsam onu alıyorum.

8×4 Soft Kiss Roll-On: Bunu geçen sene kadınlar günü indiriminde almıştım ancak sıra gelebildi, kokusu çok hafif ve pudrasız. Amacını da yerine getiriyor bence. Tekrar alabilirim.

Dove Original Seyahat Boyu Deodorant: Dove’un bence en güzel kokusu original olan. Pudralı olduğu için bence seyahat boyu ürünlerde pek kullanışlı olmuyor. Tekrar almam muhtemelen.

Yardley Deodorant: Yardley ürünleri de sanırım sadece Gratis’te satılıyor ya da ben sadece orada görüyorum. Kokusu çok tatlı ve hafif çantada taşımak için de gayet uygun olduğu için indirimlerde sürekli aldığım ürünler arasında.

20150110_143944

İkea Kokulu Mum: Burada mumun ne işi var diyorsanız da demeyin çünkü mum sevenlerdenseniz çok işinizi görecek bu kısım. İkeadaki mumlar kısmından genelde direk olarak geçen birisiyimdir ama Instagram’da bunun kurabiyelisini görünce ertesi gün soluğu Ikea’da aldım. Keşke daha önce de dikkat etseymişim. Bir sürü çeşit çeşit kokulu mum var bu üçlü paket halinde satılan karamelli. Sanırım iki haftada bitirdim. Sonra 6 tane daha aldım dönemsel olanlardan olabilir diye. Kokusu inanılmaz güzel yaklaşık 15 saat kalıyor kokusu odada test edildi onaylandı. Kendisi de 17 saatlik yakma ömrüne sahip. 2lü set fiyatı 10 liraydı galiba.

Bebak El Kremi: Bebak çok uzun zamandır raflarda olmasına rağmen son bir iki yıldır dikkat çekmeye başlamış markalardan birisi. Bir Dalan D’olive olmasa da güzel bir ürün. Kokusu çok hoş nemlendirmesi de orta ayarda.

Diadermine High Tolarence Makyaj Temizleme Jeli: Bunu sanırım bir sene önce falan almıştık. Ancak bitirebildim çünkü; ben jel ve süt kıvamındaki şeylerle makyajımı temizlemekten nefret ediyorum. Aslında ürün göz makyajında Garnier’den daha iyi gibi geldi bana yine de yapısından dolayı tekrar almam.

Aussie 3 Minute Miracle: Bunu taa ilk Türkiye’ye geldiğinde almıştım. O zaman indirimde 18 liraya gelmişti şimdi ne kadar bilmiyorum. Ürünün kokusu inanılmaz güzel sakız gibi kokuyor. Üzerine detaylı yazı gireceğim için pek fazla bir şey söylemiyorum ama kesinlikle bukleleri daha belirgin yapıyor.

20150110_144604

Oriflame Simli Göz Kalemi: O kadar uzun zamandır bizdeki anlatamam. Siyah kalemde arada simli sürmeyi sevdiğim için tutuyordum ama Physicians Formula’nın triolarından alınca buna da elveda dedim. Kendisi bu ay çöpe giden iki üründen birisi.

Loreal Miss Manga Maskara: Bunu da yine ilk geldiği zamanlarda almıştım bitene kadar severek kullandım. En az bir dört ay oldu herhalde zaten bitmese de ürünün vadesi dolmuştu. Bir iki yerde çok çabuk kuruyor diye yorumlar vardı ama ben böyle bir sıkıntı yaşamadım. Bence normal maskaralarım ile aynı zamanda bitti. Ve ayrıca yazısını yazmayacağım için söylemeliyim ki çok severek kullandım. Kesinlikle topaklanma yapmadı, göz kapağıma bulaşmadı ve kirpiklerimi daha uzun gösterdi. İlerde tekrar alabileceğim memnun kaldığım bir maskara.

20150110_151155-horz

Flormar x5 Waterproof Maskara: Şimdi bu ürün o kadar garip ki nasıl anlatsam bilemedim. Ürün bayağıdır bizde olan bir maskara belki artık satılmıyor bile olabilir. Ne bayılarak ne nefret ederek kullanıyordum normal normal. Bir gün normal bir şekilde sürerken ertesi gün taşmaya saçma sapan bir kıvam almaya başladı ki direk çöpe attım. Diğer çöpe giden ürün de bu yani. Ne oldu hala anlamadım ama bir daha kesinlikle almam.

Bu ay bitirdiğim ürünler böyleydi siz neler bitirdiniz lütfen yorum kısmına yazarak burada olduğunuzu hissettirin. En kısa zamanda yeniden görüşmek dileğiyle kendinize iyi bakın.

xoxo, madam kişot