Bitenler, Bitemeyenler, Çöpe Gidenler -nisan-

0
670

Yepyeni bir haftadan herkese yeniden merhaba! Nisan ayının bitenlerine ve çöpe gidenlerine hep beraber bakmaya ne dersiniz? 
kaapak

Bu ay bitenden çok çöpe giden ürün var ne yazık ki, iki tane de bitemeyen ürünümüz var. İlk önce makyaj malzemelerimden başlamak istiyorum.

Eklips Makyaj Süngeri: sanırım iki senelik ve o iki sene içinde taş çatlasın on kere kullandım. Ben pek sünger insanı değilim fırça daha kontrollü geliyor genelde, o yüzden artık mikrop yuvasına döndüğü ve kullanmadığım için çöpe gidiyor.

Bitenler, Bitemeyenler, Çöpe Gidenler -nisan- (3)

Pure Beauty Pudra: Bitemeyenlerin ilki bu pudra tam 5 senelik! aşırı bereketli bir ürün, hala bozulma belirtisi yok ama içime sinmediği için attım. Lisedeyken BB kremle beraber çok severek kullanmıştım son zamanlarda elim pek gitmiyordu ama yapısı ve matlaştırması orta seviyedeydi en iyi yanı ise SPF özelliği olması.

Bitenler, Bitemeyenler, Çöpe Gidenler -nisan- (4)Pek gloss insanı olmasan da almaktan da geri durmuyorum anlaşılan.

Sephora Lipgloss: Renklerini bilmiyorum ama indirimden beş liraya almıştım ve özellikle kırmızı olanı çok az kullandım. Yapısı garipleşti ki uzun zamandır öyleydi atmayı unutuyordum sadece. Tek tesellim normal fiyattan almamış olmam bir daha asla Sephora glosslarına yanaşmam!

Calvin Klein Lipgloss: Bu da yedi senelik bir ürün ve son üç dört senedir bozuk Strawberry.net’ten yaptığım ilk ve son alışverişimde almıştım. İlk high end ürünüm olmasından dolayı kıyamıyordum atmaya ama deli anıma denk geldi salladım çöpe. Yapısı güzeldi hoştu ama o parayı haketmiyordu kesinlikle TheBalm’ın glossları kat be kat daha iyi.

Maybelline Color Sensational Gloss: Allah’ım hayatımın glossu… Ne yazık ki geç buldum erken kaybettim… Ben keşfettikten hemen sonra üretimden kaldırıldı bu seri, son bir tane şansıma Rossman’da buldum kullanmaya kıyamıyorum. Rengine kokusuna dokusuna her şeyine bayılıyorum umarım tekrar üretilir….

Bitenler, Bitemeyenler, Çöpe Gidenler -nisan- (5)

Essence Love Extreme Maskara: İkinci bitiremeden attığım ürün ise Essence maskaram. Dört aydır kullandığımı fark edince hijyen sebebi ile attım. Yoksa hala kullanılacak durumdaydı. Kendisi en sevdiğim maskaralardan birisi olur bu arada.

Bitenler, Bitemeyenler, Çöpe Gidenler -nisan- (6)

Cilt bakımında pek bir şey olmasa da hepsi son damlasına kadar kullandığım ürünler.

Moshos Garden Amber ve Gül Kil Maskesi: En sevdiğim maskelerden birisi çok severek kullandım bir sürü yedeğim var ve benim için kesinlikle biri gider biri gelir bir ürün. Detaylı yazısını şuradan okuyabilirsiniz.

Moshos Garden Sweetheart Nemlendirici: Kışın çok severek kullansam da havalar ısındığından beri elim gitmiyor. Yenisini açtım ama maskeden maskeye kullanıyorum ancak. Onun da detaylı yazısını buradan okuyabilirsiniz.

Garnier Makyaj Temizleme Suyu: İki şişe bitirdim ve bu şişenin sonlarında sıkılmaya başladım. Sanki artık eskisi gibi etki etmiyormuş gibi gelmeye başladı. Şuan Doa’nın makyaj temizleme suyunu kullanıyorum ve aşırı memnunum bundan bir şişe daha var ondan sonra Garnier’in yeni çıkardığı yağlı ciltler için olanını denerim sanırım. Bir daha asla demesem de bir süre kullanmak istemediğim bir ürün. Detaylı yazısını buradan okuyabilirsiniz.

Garnier Esas BakımTonik: İndirimde olduğu ve o aralar tonik aşerdiğim için almıştım. Bir daha almam onun yerine mis gibi gül suyumu kullanırım. Uzun süreli kullanımda herhangi bir numarasını göremedim şahsen.

xoxo, madam kişot

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here