Bitenler, Bitemeyenler, Çöpe Gidenler

7
1032

Herkese merhaba bugün biten, bitemeyen çöpe giden bütün ürünlerimi masaya yatırıyorum. Ben bu tarz yazılara ve videolara bayılıyorum çünkü kesinlikle ürünü tamamen tanıyıp yapılan yorumlar ve daha net bilgiler sağlıyor. Bugün oldukça fazla ürün var ancak o kadar uzun zamandır bunların kutularını elimde tutuyorum ki hepsini bir kerede yazmak istedim. Ürünlerin bazılarını daha önceden incelemiştim onları sadece link vererek geçeceğim sizi sıkmamak için.

20141026_132417

İlk olarak tırnak ürünlerinden başlayalım; oje dediğimiz zamanla bozulur elbet ancak

Essence XXL Tırnak Güçlendirici ve Essence No More Drama:Essence’in ojeleri gereğinden hızlı bozuluyor şu ana kadar ne ürün aldıysam oje olarak hepsi bir ay içinde bozuldu. XXL tırnak güçlendirici serum bende bir işe yaramadı ve yapısı çok çabuk bozuldu. Essence “No More Drama” canım arkadaşımın bana hediyesi olduğu için bir türlü atmaya kıyamadım ama bütün makyaj malzemelerimi acımasızca temizleyince evlat kayırmak istemediğimden onu da attım. Rengi çok güzeldi çok severek sürdüm ama sadece birkaç ay sürebildim ne yazık ki. Bu yüzden bir daha Essence’in ojelerini almak mı? Yok sağolun kalsın.

Flormar 390: Flormar yıllarca sektördeki ell tutulur tek markaydı neredeyse bu oje o kadar eski ki… Arkadaşımın ablasının kınasında sürmek için almıştım şimdi Betül Abla’nın dünya tatlısı bir kızı var düşünün artık yine de onca zamana en iyi dayanan oje bu olmuş aralarında.

Alix Avien 61 ve Alix Avien ShinePlus 230: Alix Avien’in 61 numaralı rakı beyazı ne övmeli ne sövmeli bir ojeydi bence, Alix Avien’in shineplus serisinin bu minişleri ise tam bir hüsran oldu fırçaları da kendileri de çok çabuk bozuldu.

20141026_133627

 

Sağ baştan sayacak olursak Pure Beauty’nin bu iki BB Kreminin yazıları şurada ve şurada..

La Roche Posay Effaclar Duo: La Roche Posay’ın kullandığım bütün ürünlerinden memnun kaldım Effaclar Duo’su da dahil olmak üzere, ancak düzenli ürün kullanmada tam bir felaket olduğumdan bu dipte köşede kalmış ve SKT’i geçmiş. Bende oldukça işe yaramış olmasına rağmen ablam kullanamamıştı bu yüzden alırken doktorunuza danışmadan tercih etmeyin derim.

Loreal Chrono Clear Yüz Temizleme Jeli:  Cilt bakımı rutinimde de bahsettiğim ve çok severek kullandığım bir temizleyici Loreal Chrono Clear, bu sanırım üçüncü şişem bir ara yazısını yazsam iyi olur galiba.

20141026_133136

Son olarak da nemlendiriciler ve güneş koruyucular var.

Nivea Güneş Koruyucu Sprey ve Krem: Nivea’nın çocuklar için olan 50 faktörlük güneş koruyucusunu küçükken yıllarca kullandım ve o zamanlar ya aklım kesmediğinden ya da çocuklar için olanın formülü iyi olduğundan hiç bir şikayetim olmamıştı. Ama bu ikili geçen yıl beni iki gün ıstakoz gibi yatırdılar tatilde bu yüzden de içleri yarı dolu halde çöpe gidiyorlar.

Nivea Soft Nemlendirici Bakım Kremi: Nivea’nın bu nemlendiricisine bir ara kafayı takmıştım, bana sahil kenarını çağrıştıran bir şeyler var bu kremin kokusunda ama ne olduğunu çözebilmiş değilim. Çok çabuk emiliyor ve yapış yapış bir his bırakmıyor yapısı da oldukça ince.

Cire Aceptine El Kremi: Lisedeyken arkadaşımda görüp çok beğendiğim ama bir türlü denk gelemediğim inanılmaz hafif ve güzel kokulu el kremi, tek sıkıntısı ürünü sıktığınızda ya hiç gelmiyor ya da çok fazla geliyor bu yüzden bir daha alacağımı sanmıyorum eğer kavanoz şeklinde olanları varsa kesinlikle deneyin derim.

İlk bitirdiğim ürünler böyleydi daha şimdiden yenileri birikmeye başladı bile en kısa zamanda yine görüşmek dileği ile kendinize iyi bakın…

xoxo, madam kişot

7 YORUMLAR

  1. La Roche Posay, kızımın cilt rahatsızlığına çok iyi geldi, ve kullanmadığımız krem kalmadığında bize mucize gibi yetişti…Loreal makyaj malzemelerimin çoğunluğunu oluştursada, ojede Sally Hansen ve Loreal Jetset’i tek geçerim, tavsiye ederim. Eline sağlık Madam Kişot…

  2. Essence ojeleri gerçekten 2-3 sürmeye bozuluyor. Zaten ne alıp sürdüysem gün sonuna kadar kalmayan kalıcılıkları ile beni çıldırttılar. Çantamla asetonla gezmem gerek sürdüğümde 😀

    • Aynen bir daha da almam zaten ojede favorim note bundan sonra daha iyisini bulana kadar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here