Bitenler, Bitmeyenler, Çöpe Gidenler -2-

0
588

Kim derdi ki ben bir aydan kısa bir sürede beş ürün daha bitirebilirim diye?  Çok fazla kozmetik ürün alsam da pek bitirebilen bir insan değilimdir. Çekmeceleri karıştırıp yıllar yıllar öncesinden kalma bir sürü şey bulabilirsiniz. Ama son bir kaç ay içinde fark ettim ki ben tüketici değil alıcıyım. Hatta belki de stoklayıcı! O yüzden artık fazlalıkları kaldırıp aynı türden tek bir ürün kullanmaya çalışıyorum ve açıkçası son damlasına kadar kullanıp bir şeylerin boş kabını çöpe atmak mutluluk verici.

20141206_150115

Bu ay geçen seferki gibi çok fazla şey yok, çünkü o zaman aylarca beklettiğim ürünler vardı bunlarsa sadece 28 ekimden bu yana bitenler sadece. Ve daha çok bakım ağırlıklı ürünler.

1. Lip Smacker Coca Cola: Bu balm o kadar uzun zamandır bendeki en az iki üç yılı var diyebilirim. BİM’e geldiği zaman 3 lira gibi bir fiyata almıştım. Sürekli kayboldu, buldum kayboldu derken bitmesine ne kadar az kaldığını fark edince nemlendirici olarak sadece bunu kullanmaya çalıştım ve bitti. Hayatım boyunca ilk defa bir lip balmı bitirmenin mutluluğu ile dolup taşıyorum şuanda. Lip Smacker’lar hala Gratis’lerde satılıyor ancak bizde yurtdışındaki o muhteşem tatlardan yok. Sadece Fanta, Coca Cola ve Sprite var. Nemlendirmesinin çok iyi olduğunu söyleyemem orta ayarda, belli belirsiz çok hoş bir renk veriyor. Kokusu aynı kola gibi olsa da tadının alakası yok. Yeniden alır mısın diyenler için de hemen söyleyeyim ki aldım bile. 

2. Elidor Bukle Belirginleştirici Şampuan: Kıvırcık saçlılar herhalde Türkiye saç bakım piyasanın en dışlanmış üyeleridir. Uygun fiyatlı olan tek kıvırcık saç ürünü Elidor’un bu yeşil serisi. Serinin şu ana kadar bütün ürünlerini kullandım, ara ara da geri dönüyorum ama bıraktığımda “aman Allah’ım hemen ona geri dönmeliyim” hissi yaratan bir etkiye sahip değiller. Evet bukleleri biraz daha belirgin yapıyorlar ama kalıcı koku, temizleme ve hacim konusunda başarısız illa ki başka bir ürünle desteklemek gerekiyor. Şuanda yedekte dört koca şişe şampuanım olduğuna göre uzuuun bir süre bunu kullanmayacağım ondan sonra dönüş yapınca belki daha iyi gözlemleyebilirim farkı.

3. Dalan D’olive El Kremi: Fiyat ve performans karşılaştırmasında bu kremi hiçbir şey geçemez, kokusuna da yapısına da bayılıyorum. Yağlı bir cildim olduğu için diyebilirim ki düzenli olarak sadece ellerimi nemlendiriyorum, çantamdan eksik etmediğim seyahat boyu el kremleri arasında en iyisi kesinlikle bu.

4. Paradontax Beyazlatıcı Diş Macunu: Diş doktorumun tavsiyesi üzerine iki yıl önce paradontax kullanmaya başladım ve o gün bugündür başka diş macunu kullanmıyorum. İlk başta bunun tadı garip geliyor ya alışınca diğerlerinden tiksiniyor insan. Eğer sizin de hassas diş etleriniz varsa mutlaka deneyin derim.

5. Essence Lash Mania Maskara: Essence markasının en çok sevdiğim ürün grubu kesinlikle maskaraları. Şuana kadar on tane kullanmışımdır herhalde. Genel olarak markanın bütün maskaralarında gözlemlediğim şeyse ilk aldığımda ıslak ve çok fazla boya oluyor ama bir ay kadar geçince biraz kurumaya ve normalleşmeye başlıyor. Fakat bu kuruma maskara bitti gibi değil bir ay içinde sanki kendini tamamlıyor ve sonrasında da normal bir maskara ne kadar giderse o kadar gidiyor.

20141206_150924-horzBen silikon fırça sevmesem de bunu beğenerek kullandım. Kirpikleri çok güzel ayırıyor ve topaklanma yapmıyor. Fırçasını farklı amaçlarda kullanmak üzere yıkayıp kaldırdım bile. Eğer silikon fırça seviyorsanız bence bir şans verebilirsiniz.

Aralık ayında da bir sürü ürünün dibine darı ekmek ümidiyle, yarın yeni bir yazıda görüşürüz.

xoxo, madam kişot

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here