Bu Ara İzlediğim Diziler -2-

4
690

İzlediğim dizilere yenileri eklenince yazıyı da yenilemenin zamanıdır diye düşündüm, aslında izlediğim daha bir çok dizi olsa da o sırada en çok izlediğim ikiliyi paylaşmayı daha çok seviyorum. İki diziyi de çok severek izliyorum ve ikisi konu olarak birbirinden oldukça farklı olduğu için farklı zevklere hitap edebilecek bir öneri olacak diye düşünüyorum. Bir de bundan sonraki dizi önerilerimde dizideki favori karakterimi de yazmaya karar verdim diziyi izleyenler de kendilerininkini yazabilirler yorum kısmına.

İlki bu sene son sezonu yayınlanan polisiye dizi: White Collar 

White Collar

 

Dünyaca ünlü bir hırsız olan Neal Caffrey (Matt Bomer) ve onu yakalayan FBI ajanı Peter Burke (Tim Dekay) ikilisinin başından geçen olayları anlatıyor. Dizinin konusunda biraz daha detaya inersem Neal  Peter’ın denetimi altında FBI için danışman olarak çalışmaya başlıyor ve beraber soygunları çözüyor ama takdir edersiniz ki 6 koca sezon boyunca sadece bunlar olmuyor, aslında ilk başlarda daha çok sarmıştı hele de bir ara One Tree Hill’de ki favori karakterim Peyton da diziye dahil olmuştu ki sırf eski günlerin hatrına bile olsa izlenir halini almıştı. Dizinin bu sene 6. sezonda 6. bölümle final yapacağı söyleniyordu ama sonuç ne oldu bilmiyorum. Dizinin benim için kötü diyebileceğim tek yanı ise bölümlerin 45 dakika sürüyor olması, 25 dakikaya alışınca bu çok uzun geliyor. Konusu pek orjinal olmasa da soygunlarda uygulanan teknikler ve çoğu davanın sanat üzerine oluşu ile bir adım önde benim için diğer polisiyelerden bakalım sonunda ne olacak.

Favori Karakter: Mozzie

İkincisiyse birçok kişi tarafından televizyon tarihinin en iyi komedisi olarak kabul edilen Friends.

madam kişot friends

Tarihin en iyisi mi bilemem ama kıyaslamaya gittiğimde benim izlediğim en iyi komedi olduğunu söyleyebilirim, neden mi? Çünkü şuanda severek izleidiğim birçok komedi dizisinin ilk bölümlerini izlediğim zaman hiç gülmüyorum hatta genelde ne kadar kötüymüş diye düşünüyorum, ama benim doğduğum yılda 1994’te çekilmeye başlamış olan Friends beni ilk bölümden beri güldürmeyi başarıyor. Bana sorarsanız bu büyük başarı, üstelik on sezon süren bir diziyi bölmeden izlediğinizde oyuncuların adeta evrim geçirdiğini görmek de çok keyif aldığım bir şey. Eğer eğlenceli bir dizi arayışındaysanız kesinlikle göz atın derim. Konusunu bilmeyen yoktur büyük ihtimalle ama dizi 6 arkadaşı anlatıyor. Bu dizide en sevmediğim karakteri de söylemek gibi bir istisnaya gidebilirim bence keşke Ross yerine daha sevilesi birisini koysalarmış. Dizideki sevmediğim tek şeyse çözünürlüğün -özellikle ilk sezonlarda- düşük olması, telefondan izlendi mi gayet iyi olsa da desktopda sonuç içler acısı.

Favori Karakter: Pheebs

Benim şu sıralar izlediklerim bunlar siz neler seyrediyorsunuz?

xoxo, madam kişot

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here