Bu Kış Amazonlara Yolcuyuz

6
1067

Hayvan desenleri kolay kolay eskimeyen trendlerden. Bazen ön planda bazen arka planda olsa da genelde podyumlarda. Bu sene ise en ön sıralarda. Sonbahar kış defilelerine bakacak olursak bu sene çok vahşi olacağız!

2014-08-04_19h51_01

Hiç eskimeyen biricik aşkımız leoparı, bu sene Celine, Tom Ford ve Sport Max gibi bir çok büyük marka  bağrına bastı. Eskiden leopar denince gözümüzde hemen feminen bir kadın belirse de artık spor ayakkabıdan, telefon kılıfına kadar bütün ürün çeşitlerinde yer veriliyor, makyaj malzemelerinde bile! Bu deseni çok sevmiyorsanız, ya da çok seviyor ama kullanmaya cesaret edemiyorsanız işe eldiven, şal gibi istediğiniz an çantanıza kaldırabileceğiniz aksesuarlarla başlayın. Leopar deseni çok dikkatli ve seçici bir şekilde kullanmamız gerekenlerden zira eğer yanlış seçim yaparsanız çok rahatsız edici sonlanabilir. Leopar desenini büyük parçalarda sevmiyorsanız dümdüz siyah giyinip elinize leopar bir clutch alabilirsiniz ya da ayağınıza leopar desenli bir stiletto geçirebilirsiniz. Ya da kim korkar leopardan diyenlerdenseniz leopar desenli bir elbiseyi doğru parçayla kombinleyerek gece gündüz giyebilirsiniz.

2014-08-04_20h43_25

 

Siyah beyaz çizgileriyle doğanın illüzyonisti zebralar anlaşılan bu sene tasarımcıları hipnoz altına aldı. Balmain, Trussardi gibi markalar tasarımlarında zebra desenine bol bol yer verdi. Zebra desenli bir elbisenizi siyahlarla kombinleyerek kolaya kaçabilirsiniz, ya da zebra desenli bir bluzu siyahlarla kombinleyip fuşya bir çantayla olaya heyecan katabilirsiniz. Bana ikisi de çok gelir derseniz sırtınıza bir zebra geçirin ve vahşi doğayı kucaklamanın tadını çıkarın.

2014-08-04_20h56_46

 

En sevdiğim piton deseni sezonun diğer bir gözdesi, her rengini her şeyde görmeniz mümkün. Her sezon hayvan desenlerine özellikle de leopara yer veren Roberto Cavalli bile bu sene oyunu pitondan yana kullandı. Gucci bütün bacağınızı saran muhteşem piton derisi çizmeleriyle bizi bizden aldı. Chloe detaylarda pitona yer verdi. Daha saymadığım bir çok defilede piton derisi, deseni ön plandaydı. Günlük kullanımda belki de en rahat kombin yapılan desenlerden piton deseni, renk geçişlerinden dolayı bir çok farklı renk ile kombin olanağı tanıyor. Ve leopar ya da zebra gibi ben buradayım diye bağırmıyor ama yerini de belli ediyor. İster aksesuarda ister elbiselerde kullanabileceğiniz bu desen sizi yemyeşil ormanların derinliklerine çekiyor.

Sizin favori hayvan deseniniz hangisi ve nasıl kullanmayı tercih ediyorsunuz?

madam kişot, xoxo

6 YORUMLAR

    • Teşekkür ederim canım beğenmene çok sevindim, yılan desenini pek kullanamıyorum aslında denk gelemiyoruz ama çook severim, genelde de aldığım hediyelerde falan olur etrafımdakilere

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here