Büyük Beden Mezuniyet Elbisesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

1
603

Bu hafta Instagram profilimde yaptığım ankette herkes büyük beden mezuniyet elbisesi yazısı gelsin diyince ben de hemen kolları sıvadım. İlk yazıda genel olarak nelere dikkat etmeli nerelere bakmalı ondan bahsetmek istedim. İlk önce şunu söyleyeyim bu yazıda asla kalçanız genişse çizgili almayın kafasında bir şey olmayacak. Muhtemelen sizden az da olsa yaşça büyük kilolu bir kadından yılların deneyimi aktarımı olacak bu yazıda.

Biliyorum ki büyük beden giyen herkes bir değil. Kimimiz kilosu ve vücudu ile çok takıntılı iken kimimizin zerre umrunda değil. Ben genel olarak umursamayan taraftayım. Ama arada bir aynaya baktığımda vücudumla ilgili eleştirilerim olmuyor desem yalan söylemiş olurum. Eğer çok takıyorsanız size önerim boşvermeniz. 40 kilo da olsanız 100 kilo da olsanız vücudunuzdan %100 memnun olmayacaktınız emin olun. Bu konuda tek tavsiyem şu; kilonun hem bedeni hem de mental sağlığınızı negatif olarak etkilemediğinden emin olun. Bunlarda sıkıntınız yoksa zaten siz her haliniz ile güzelsiniz.

Gelelim asıl sorumuza “Büyük Beden Mezuniyet Elbisesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?” İçerisinde kendiniz gibi hissettiğiniz, mutlu olduğunuz bir elbiseyi bulmak önemli. Sırf o güruha uymak için geriye dönüp baktığınızda size kim bu kadın? diye sordurtmayacak bir şeyler seçebilmek önemli. Hayatınızın hangi döneminde ne için kıyafet alıyorsanız alın her halinizle GÜZEL olduğunuzu bilmeniz önemli. Buna gerçekten inanmanız önemli ki kendi bedeniniz içinde mutlu olabilin.

İnsanların eleştri yapacağının farkında olduğunuzdan emin olun. Ben pek kilomla dalga geçilmesine maruz kalmadım. Ama olmadı da değil. Dalga olmasa bile herkesin aynı zihniyette olmasını beklemeyin. Hala 2015 temmuzunda ablamın kınasında neden “kusurlarımı” ya da “fazla kilolarımı” kamufle eden bir şey seçmediğim sorgulanıyor, ama ben o gün çok mutluydum. Bence çok da güzeldim. Elbisemin içinde ilk defa kendimi genç bir kadın gibi hissediyordum. O yüzden önemli olan sizin o günü nasıl hatırladığınız başkalarının değil bunu unutmayın.

Kendinizi sevin, hayatta sahip olduğunuz tüm güzellikler için ŞÜKREDİN. Hatta bazen aynanın karşısına geçip vay be ne güzel kadınım deyin kendinize. Sonra bir de bu hafta ara ara bloga uğrayın yeni büyük beden elbise yazıları için güzel şeyler gelecek çünkü. Sepetimden uçup giden kıyafetleri alan kıvrımlı kadınlar, hepinizi çok seviyorum. Kocaman öpüyorum sizi -xoxo, madam kişot 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here