Cadılar Bayramı DIY'i : Kanlı Havlu / Halloween DIY: Bloody Hand Towel

0
948

Herkese yeniden yepyeni bir haftadan merhaba, bu hafta bir sürü yazı ekleyeceğimin spoilerını daha önceden vermiştim. Birçoğunuzun bildiği üzere bu cuma 31 Ekim yani Cadılar Bayramı, evet cadılar bayramı müslümanlara ait bir bayram değil ama çok eğlenceli bir bayram bütün o kostümler, makyajlar ve spooky dekorlar oldum olası özenmişimdir, ve ilk defa bu sene küçük çaplı da olsa Cadılar Bayramını arkadaşlarla kutlayacağız. Ne yazık ki okul, iş ikilisinden dolayı fazla kalabalık değiliz ancak eğer bu sene istediğimiz gibi olursa seneye daha detaylı bir şey düzenleyebiliriz, kim bilir belki sizi de davet ederiz. Neredeyse bütün Cadılar Bayramı alkollü olduğu ve ben şahsen tüketmediğim ve bar tarzı yerlere de gitmemeyi tercih ettiğimden evde kızlarla hanım hanımcık kutlayacağız. Ben de hafta boyunca yaptığımız dekorları, neler aldığımızı nereden aldığımızı, müzikleri filmleri ve yemekleri paylaşacağım sizlerle.

Hi everyone today I’m doing my first Halloween DIY, I will write about Halloween all the week keep tune!

ecfc_bloody_bath_towel

Bugün de ilk Halloween temalı DIY yazımız var. Kan izli el havlusu, Cadılar Bayramı’nda gelen konuklarınız için eğlenceli bir sürpriz üstelik oldukça basit ve yaklaşık 15 dakikada kolayca bitirebileceğiniz bir proje.  Peki bu havluyu yapmak için nelere mi ihtiyacınız var?

Bloody hand towel project is incredibly easy and cheap, you can make it in 15 minutes. So what you need for this spooky towel?

20141023_222837

  • havlu (eski atacağınız bir havluyu tercih edebilirsiniz ben öyle yaptım)
  • kırmızı kumaş boyası
  • fırça
  • plastik tabak
  • su

 ***********************************************

  • towel -you can use an old one-
  • red fabric paint
  • brush
  • plastic plate
  • water

20141023_223513

 

Öncelikle su ve boyayı plastik tabağa döküp fırça ile iyice karıştıyoruz, havlumuzu boyama işlemini yapacağımız yere seriyoruz, ben önlem olarak altına poşet serdim.

First step: mix water and fabric paint in the plate, put some plastic bags under the towel to protect the surface.

 

20141023_223543 İkinci aşamada ise elimiz boyamızın içine batırıyoruz elinizin her yerinin iyice boya olduğundan emin olun,

Second step: dip your hand in the paint

20141023_224854Boyaya soktuğumuz elimizi havlunun üzerine iyice bastırıyoruz sonra aşağı doğru kaydırıyoruz,

Put  your painted hand and slide it carefully,

20141023_224908

 

Daha gerçekçi bir efekt vermek için elimizi tekrar boyaya bulayıp havluyu sıkıyoruz,

To give a more realistic effect dip your hand in the paint again and squeeze the towel in your hand 

20141023_224841

 

Fırçayı iyice boyaya bulayıp havlunun her yerine boyayı sepiyoruz, bazı yerlere daha yoğun bazı yerlereyse daha az kan sıçradığında nasıl dağılırsa o şekilde dağıtıyoruz.

Dip your brush in the paint and dabble paint all over the towel like blood splits,

20141026_205507

 

Ve vaola! Kan izli havlumuz hazır! İlk seferim olduğu için asıl ürün kadar iyi olmadı farkındayım ama bence gayet iş görür ne dersiniz?

And your towel is ready! I know that it’s not as good as the original picture but for the first time I think it’s pretty cool ha? If you do this project please tag me on instagram @madamkisot take care my spooky-dears…

xoxo, madam kişot

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here