Catrice Absolute Matt Far Paleti

2
1033

Geçtiğimiz hafta içi Türkiye pazarına nihayet giriş yapan Catrice markasını sadece ona özel bir hafta ile kutlamaya hazır mısınız? Evet bu haftanın bütün yazıları Catrice ürünlerine ait olacak! İlk defa blogun bir haftasını sadece bir markaya adletmemden de anlayacağınız üzere ben markayı uzun bir zamandır uzaktan izleyenlerdenim.

page

 

Genel olarak yeni bir marka geldiği zaman en çok dikkat ettiğim şey fiyatların diğer ülkelerle ne kadar tutarlı olduğu, Rossmann‘ın önünde bu konuda şapka çıkarmak lazım çünkü gözlemlediğim kadarıyla ürünler Avrupa fiyatları ile aynı. Bu kadar girizgahtan sonra Catrice Absolute Matt far paleti hakkındaki yorumlarıma geçmeye ne dersiniz? 

Catrice Absolute Matt Far Paleti

fiyatı: 18.75 TL

Uzun zamandır sürekli çantamda taşıyabileceğim boyutlarda mat doğal tonlara sahip bir far paleti istediğim için markadan da en çok istediğim ürün doğal olarak Catrice Absolute Matt far paletiydi.

Catrice Absolute Matt Far Paleti

Paletin içerisinde altı tane naturel tonlarda mat far var. Farların yapıları oldukça yumuşak, pigmentasyonları ise renkten renge oldukça değişken olsa bile ortanın oldukça üstünde. En açık renkler bile iki katta gözde çok güzel bir şekilde rengini belli ediyor.

Catrice Absolute Matt Far Paleti

Paletin içinden bir tarafı sünger bir tarafı kıl olan bir de aplikatör çıkıyor. Ben genelde paletlerden çıkan bu aplikatörleri sevemiyorum, ne yazık ki Catrice markası da bu konuda diğer markaların yanına gidiyor. Özellikle fırça kısmındaki kıllar bana oldukça sert geldi.

Catrice Absolute Matt swatches

Palet kolunuzda swatchladığınızda gözünüzdekinden daha düşük bir performans sağlıyor bunun en büyük sebebi de özellikle en baştaki ilk iki rengin oldukça açık olması. Yine aynı renkler opak bir şekilde gözde belirmek için iki kata ihtiyaç duyuyor. Bazı farlarda bu durum yapılarından ötürü sorun yaratsa da Catrice Absolute Matt far paletindeki farların yapısı oldukça pürüzsüz olduğu için herhangi bir sıkıntı olmuyor. Farların kalıcılıkları ise benim oldukça yağlı olan göz kapaklarımda bile gün boyunca çizgi çizgi olmadan tutunabilmeyi başarması ile benden tam puan aldı.

Benim Catrice‘den seçtiğim far paleti Catrice Absolute Matt oldu, sizin aklınızda hangileri var?

xoxo, madam kişot

2 YORUMLAR

  1. Iyi bir secim olmus ayni palet bende de var bende seviyorum. Yanliz bendeki firca farkli ve coğu zaman kendi fircasiyla uygulama yapiyorum gayette memnunum. Bana Almanyadan geldi belki firca farki o yuzden olabilir

Comments are closed.