Cilt Bakımı Favorilerim / Skin Care Favorites

1
924

Biliyorsunuz artık çok düzenli yazı yazmıyorum buraya. Bunun en büyük sebeplerinden birisi de sıkılmış olmam… Birbirinin aynısı bir sürü siteden birisi olmak, birbiriyle aynı şeyleri sürekli tekrar tekrar yazmak… O yüzden elimden geldiğince az ama kaliteli içerikler üretmeye çalışıyorum.

Bugün size son zamanlarda en severek kullandığım cilt bakımı ürünlerinden bahsetmek istiyorum. Kasıtlı olmaksızın bütün ürünler K-Beauty markalarından oldu. Gerçi cilt bakımımın %95’i Kore markalarından oluştuğu için sanırım kaçınılmaz bir durumdu bu.

Bugün en sevdiğim 5 ürünü sizlerle paylaşıyor olacağım. Ürünlerin birçoğunda direk link bulamadım ne yazık ki, ama en alınabilir ulaşılabilir, alakalı bulduğum linkleri ekliyor olacağım. Eğer ilginizi çekerse düzenli Kore cilt bakımımı da bir yazı dizisi olarak yavaş yavaş paylaşabilirim ❤️

You may have noticed that I’m not sharing as much as I used to. The biggest reason is boredom. I’m a little sick of seeing same things everywhere. And writing the same stuff over and over. From now on I decided to post less than ever but with better quality. 

So I wrote my favorite top 5 skin care products. All of them K-beauty products. I hope you like this post. If you want me to write  a huge Korean  post about all the products I’m using at my 13 step skin care let me know ❤️

1.Too Cool For School Pumpkin Sleeping Pack

Gönlümün efendisi, biriciğim, bitecek diye ödümün koptuğu bir ürün. Sleeping packlerden daha önce şurada ve şurada bahsetmiştim size. Too Cool For School Pumpkin Sleeping Pack bu kategoride kullandığım üçüncü ürün. Ve kesinlikle açık ara favorim. Cildi yumuşacık yapıyor. Çok hafif inanılmaz tatlı bir kokusu var. En sevdiğim özelliği ise cildi pürüzsüz yapması.

Conqueror of my heart. My one and only… I can’t describe how much I love this sleeping pack. It smells wonderfull, the texture is so light. It smooths my skin like a silicone based primer. And makes my face soft as a baby’s butt.

This is the third sleeping pack I’ve used and it is by far my favorite. I talked about Apieu Real Recipe Tea Tree sleeping pack and Missha Secret Recipe Cucumber Sleeping pack before in my blog. You can read them by clicking on the names. 

2.Holika Holika Smooth Skin Egg Peeling

Holika Holika’nın bu peelingini o kadar uzun süre almak istedim ki araya sürekli başka ürünler girdi. O arada ürün de Watsons Türkiye mağazalarında satılmaya başladı ve orada deneyince tamam dedim benim bunu almam lazım.

Ürün tamamen sıvı bir yapıda ve cildinize masaj yaptığınızda ölü derilerin soyulmasını sağlıyor. Aslında bize çok farklı gelse de bu tarz peeling jeller Kore markalarında çokça karşımıza çıkıyorlar. Bundan birkaç sene önce ben de Limonian etkinliğinde deneyimlemiştim bir benzerini.

Ben de kime denettiysem ürüne bayıldı. Yani cildi dakikalar içinde yenileyen bir ürünü nasıl sevmeyebiliriz ki?  Holika Holika Egg Peeling’i herkese öneririm. fiyat:46,5 TL 

I hunt this peeling down for a really long time. When I finally get my hands on it I fall in love with it. It has a semi-clear liquid texture. And when you massage your face with it removes all the dead cells.

If you are into K-beauty you must have seen a similar product. It doesn’t dried out my skin and didnt cause me any skin troubles. And everyone I tried this product on loved it!

3.Angel’s Powder Face Wash

Uzun zamandır kullandığım ve çok memnun kaldığım bir temizleyici Angel’s Powder. Ürünü Limonian etkinliğinde firma hediye etmişti. Ben de bir süre başka ürünler elimde olduğu için kullanamadım. Şuan yaklaşık 6 aydır kullanıyorum ve çok memnunum. Cildimi derinlemesine temizlediğini hissedebiliyorum.

Ürün biraz farklı bir yapıya sahip karbonat gibi beyaz bir toz düşünün onun içerisine damlattığınız birkaç damla ile aktive olup köpürüyor ve yüzünüzü onunla temizliyorsunuz. Ürünün nasıl bir şey olduğunu görmek isterseniz Limonian ailesinin hazırladığı tanıtım videosunu şuradan izleyebilirsiniz. fiyat:40 TL

This is the weirdest face wash I’ve tried. Yet it is the most effective one too. It’s a powder face wash, you activate it with few drops of water. And wash your face with that foam and it cleans deeply your skin. They recommend this product to acne skin. 4.Beyond Sheet Mask

Beyond markasının Sheet masklerini deneyene kadar hep eğlenceli olduğu için yapardım. Çünkü hiç direk olarak etki eden bir ürün denememiştim.

Ancak tangerine çeşidini denediğim zaman bu fikrim tamamiyle değişti. Cildimi yumuşacık yaptı ve cildime aydınlık bir görüntü kazandırdı. Daha sonra başka çeşitlerini de denedim içlerinde kötü olana denk gelmesem de favorim Tangerine çeşidi. fiyat:5,5 TL 

Beyond sheet masks are the best sheet masks I’ve used. You can see the effects immediately, and this is pretty rare when you think about sheet masks. I tried a lot of types of this mask but Tangerine is my favourite. It brightens skin, and softens it in minutes!

5. Maange 3D Face Brush

Son cilt bakımı ürünü ise bir yüz temizleme aracı. Ben bu ürünü Buzzfeed’in Korean Skin Care videolarından birinde görüp merak etmiştim. Ve Aliexpress’te arayıp bulup almıştım. Bir tarafı silikon bir tarafı ise tamamen kıl fırça. Kılları çok sık ve yumuşacık, yuvarlak kısımların yüze masaj yapması gerekiyor sanırım.

Ben üründen çok memnun kaldım çünkü genelde fırçalar yüzümü çok tahriş edebiliyor. Ancak bunun kılları o kadar yumuşak ki zerre tepkimeye sebep olmadı. fiyatı:3,5$ 

I sawed this in a Buzzfeed video, than I searched it at Aliexpress and bought it from there. It is incredibly soft! Back side is silicone, and the front part is hair brush. Bristles are so soft and gentle! Usually these brushes irritates my skin, but this didn’t cause any trouble at all! You can buy it from this store. 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here