Çocuk Büyütme Rehberi (Cuma Ritüeli 27)

0
625

Cumanız hayrolsun, bugünün ritüeli sonuna kadar şans verilmesi gereken senaryolardan birisine sahip. “İlk sahnelere göre karar vermeyiniz(!)” etiketi vurulmalı hatta. Orjinal adı “No Se Aceptan Devoluciones” olan Çocuk Büyütme Rehberi 2013 Meksika yapımı bir dram-komedi.

240284

Film sürekli olarak izlediğimiz “sonu başından belli olan” filmlerden değil. Başından sonuna kadar size sürprizlerle dolu, neyin geleceğini film açıklamadan anlayamıyorsunuz. Zaten böyle olmasa iki saat kolay kolay geçmez. Filmin konusu ise fazlasıyla hovarda bir yaşam süren Valentin bir sabah kapısına küçük bir kızın getirilmesi ile baba olduğunu öğreniyor. Bununla beraber tek başına büyütmek zorunda olduğu kızı için de hayatını tamamen değiştiriyor. Meksika’da başlayan hikaye Amerika’da gelişip yine başladığı yerde son buluyor.

Genellikle Latin sineması bana pek hitap etmese de bu filmi çok beğendim. Müzikleri, oyunculuklar ve senaryo filmin üç ana unsuru benim için ve hepsinden geçer not alan pek film çıkmıyor son zamanlarda ne yazık ki. Sadece öylesine değil güzel bir film izlemek isterseniz bunu da seçenekleriniz arasına rahatlıkla koyabilirsiniz.
xoxo, madam kişot

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here