Coraline – Cuma Ritüeli 20

1
741

Herkese merhaba bu haftaki cuma ritüeli günün anlam ve önemine uygun olsun istedim, sonra düşündüm düşündüm ve aklıma bir kaç yıl önce Rümi ve Enes’le izlediğim Caroline aklıma geldi.

coraline-2009-2760-poster

2009 ABD yapımı filmin yönetmen koltuğunda Nightmare Before Christmas’ın yönetmeni Henry Selick oturuyor. Filmi izlediğiniz zaman eminim fark edersiniz ki Tim Burton filmlerini oldukça andırıyor, bu yüzden benim gibi direk Tim Burton filmi diye düşünebilirsiniz ancak araştırmak gerek işte. Filmin en sevdiğim kısımlarından birisi ise “Beware what you wish.” sloganı belki çok alakasız gibi dursa da aslında genel olarak hayatta en çok dikkat edilmesi gereken şeylerden, insan ne dilediğine ne istediğine dikkat etmeli ki mutlu olsun değil mi?

“Hayatını sıkıcı bulan Coraline birçoğumuz gibi çok daha güzel bir dünya hayal eder ve bir gün kendi evinden ailesinin sürekli eğlenceli ve ilgili olduğu paralel bir dünyaya geçit bulur. Paralel ailesinin yanında sonsuza dek kalabilmesi içinse küçücük bir fedakarlıkta bulunması gerekir.” filmin konusu kıcaca böyle. Eğer eğlenceli ama ürkütücü güzel bir animasyon arıyorsanız mutlaka izleyin derim. Benim en sevdiğim filmlerden birisi olan bu muhteşem animasyonu umarım severek izlersiniz, Cadılar Bayramı’nız kutlu olsun =)

xoxo, madam kişot

TEILEN
Önceki İçerikHalloween DIY -2-
Sonraki İçerikSkinfood Peach Sake Pore BB Krem
Yeni şeyler denemeyi seven, kendiyle olan yarışı asla bitmeyen bir Madam. Halihazırda 23 yaşında ve İstanbul Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı'ndan mezun. Hayatın onu nereye götüreceğini o da merakla bekliyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here