Cuma Ritüeli 3/ BeetleJuice

2
719

Kocaman yoğun mu yoğun bir haftanın sonundan merhaba herkese. Bu hafta oruç oruç tamı tamına dört bütünlemem vardı yollarda öldüm öldüm dirildim. Ama yazılarımı ihmal etmedim. Bu haftaki film önerim biraz gülmeyi biraz da nostalji severlerin gözüne layık. Ah bir de tabii ki Tim Burton sevenlerin.

 Hi everyone we are at the and of the huge, intense weeks end. This week i had four exams! But i don’t forget wiriting. Today’s film will be happy three categories of you; Tim Burton lovers, comedy lovers and nostalgia lovers.

sIwZxSHshKDuRGYFAW0apbBp8hW

 Yönetmenliğini Tim Burton’ın yaptığı 1988 ABD yapımı film fantastik bir komedi. Başrollerinde Alec Baldwin, Micheal Keaton, Geena Davis var. Filmin ikincisinin de çekileceği haberleri neredeyse bir yıl önce çıktı ama hala ses yok çekilirse kesinlikle gideceğimi söylememe gerek yok sanırım.

 Tim Burton’s fantastic comedy film’s stars Alec Baldwin, Micheal Keaton and Geena Davis. Second film will produced soon I hope….

Ben Tim Burton hayranı olduğum ve arkadaşım önerdiği için izledim. Hatta uzun bir süre izlenecekler listemde durdu bir türlü izleyemedim. İzlediğimde ise aşık oldum. Lydia giyimi ve karakteri ile favorim. Micheal Keaton Beetlejuice’un o sinir bozucu tavrını çok iyi yakalamıştı. Eski filmleri izlemekten pek hoşlanmayan ben bile hiç sıkılmadan izledim filmi, bundan yirmi altı yıl önce çekilmiş olmasına rağmen bir şeyler eksikmiş gibi hissettirmeyecek ender filmlerden Beetlejuice.

beetlejuice12

 I’m a huge fan of Tim Burton, and my friend recommended it so added it my watchinlist but it waited along time there. And when i watched it I fall in love! My favourite character is Lydia with her clothes and attitudes. And I think M.Keaton played well Beetlejuice’s annoying character. I don’t like old films usually but I couldn’t understand when it finished. Even if it shooted twenty six years ago it is one of the films which don’t make you feel its incomplete. 

Umarım beğenirsiniz.

I hope you like it.

xoxo, madam kişot

 

2 YORUMLAR

  1. yaşasınn! yine en sevdiğim bölüm geldi:) çok çok uzun zaman önce izlediğim bir film, ama tekrar tekrar izlemekten hiç sıkılmadığım. iyi ki hatırlattın şeker :*

    • Çok güzel değil mi, Tim Burton farkı taa o zamandan belli ediyor kendini, sana şahsi film önerisi yapayım Şahikacım Edward Scissorhands’i izle bunu beğendiysen onu da beğenirsin 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here