Cuma Ritüeli-7 / Avare

0
860

awaraposter

Bu haftaki Cuma Ritüeli filmimiz Raj Kapoor‘un hem yönetmenliğini yaptığı hem de başrolünde oynadığı 1951 Hint yapımı Avare filmi. Raj Kapoor dünyaya bu film ile adını duyurmuştu. Kapoor’un öz babası filmde de babası rolünde. Film o zamanlar Rusya, Çin ve Türkiye gibi bir çok ülkede inanılmaz popüler olmuş.

raj-kapoor-awara-19511

 

Ben tüm bunları nereden mi biliyorum? Bu filmi çok seven annemden, yıllar önce gazete ile bir şeyler alınan zamanlarda bir gazete Avare’nin cdsini veriyordu, biz de teyzemle Osmanbey’deki bütün büfeleri gezip cdyi bulmuştuk. O hafta hep beraber Avare’yi izledik, filmin bendeki yeri çok ayrı sadece annem sevdiğinden değil, hayatımda izlediğim ilk Hint filmi olduğundan. Müziklere bayılmıştım, hala Hint müziklerinin ve danslarının hayranıyımdır. 

 

Filmin konusu biraz Türk filmi tadında entrikalarla dolu, karısının onu aldattığını düşündüğü için evden atan bir hakimin oğlu -Raj- babasından dolayısıyla evden uzaklaşır ve fakir bir hayat sürdürür. Bu arada babası Raj’ın çocukluk arkadaşı ve aşkı Rita’nın vesayetini alır ve ikisini birbirinden uzaklaştırır. Araya bir sürü olay girse de filmin sonunda tekrar karşılaşırlar. Acaba Rita ve Raj birleşir mi yoksa babası engel mi olur? İzleyin ve görün derim, umarım beğenirsiniz…

xoxo, madam kişot

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here