Diğer Kadın Cuma Ritüeli *11

0
583

20101227_theotherwoman_560

Natalie Portman’ın baş rolde oynadığı, yönetmenliğini Don Ross’un yaptığı 2009 Amerika&Kanada ortak yapımı bir psiko-dram filmi olan Love and Other Impossible Pursuits/The Other Woman onuncu haftamızın konuğu. Aslında filmi 2014 yapımı The Other Woman zannedip indirdim ama pişman da olmadım.

Alışılmışın dışında bir olay örgüsüne ve bakış açısına sahip bir film. Çocuğunu daha 3 günlükken kaybeden Amelia ve ailesinin bununla nasıl başa çıkmaya çalıştığını konu ediniyor ve olaya “diğer kadının” bakış açısıyla yaklaşıyor.

 

Filmin en beğendiğim kısmı hiç beklemediğim bir anda beni şaşırtması oldu. Son yirmi dakika bitsin de ne olacak görelim diyerek izledim.Genelde hep aynı olay örgüsü ile ilerleyen filmler çekildiği için bu film senaryosuyla farkını ortaya koymuştu en başta. İkinci sırada ise iyi performanslar geliyor tabii ki, Portman’ın oyunculuğu ön planda olsa da William rolündelki Charlie Tahan’ın oyunculuğu da oldukça başarılıydı.

İnsan olarak genelde sadece gördüğümüze göre insanları yargılamayı yeğliyoruz, altında yatan sebebi, karşımızdaki kişinin karakterini düşünmektense. Büyük ihtimalle daha kolay olduğu için bu yola başvuruyoruz ve muhtemelen de en büyük hatayı karşımızdakinin de bir ‘insan’ olduğunu hatalar yapabileceğini ve pişmanlık duyabileceğini unutmakla yapıyoruz. Karşımızdaki ‘diğer kadın’ olsa bile dinlenmeyi hak eder, haklı olmasa bile…

Olayları bir de üvey anne yani diğer kadının gözünden izlemek isterseniz bu filmi izlenecekler listenize eklemenizi tavsiye ederim.Umarım beğenerek izlersiniz, kendinize iyi bakın.

xoxo, madam kişot

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here