Dikişe Yeni Başlayanlar için Temel Malzemeler

0
144

Makas

Bir terzinin en büyük yardımcısı güzel bir makas oluyor. Ben şuana kadar üç farklı markanın makasını kullandım. En çok para verdiğim makas ne yazık ki en az verim aldığım makas oldu. O yüzden pahalı makas eşittir iyi makas olmuyor ne yazık ki. Uygun hesaplı IDEENWELT MAKAS SETI 3'LÜ indirimli ürünleri ve fırsatları

Ben kursa ilk başladığım zaman Rossmann‘dan Ideenwelt markasının bu üçlü setinden almıştım. Şuanda evde bu setten toplam üç tane var. Ne kadar memnun kaldığımı anlamışsınızdır sanırım. Birini yedekte tutuyorum. Fiyatı 20 tl civarı olmalı. Üç makas için oldukça iyi bir fiyat. Özellikle başlangıçta dikişin sizin için kalıcı bir hobi olacağından emin değilseniz bu sete bir şans verin derim. Taksun Makas 8'' (20Cm) Gl118 Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Makas için ayıracak biraz daha fazla paranız varsa memnun kaldığım orta bütçeye uygun bir modeli daha sizinde paylaşmış olayım. Taksun markasına ait bu makas bir çekilişte hediye gelmişti. Bence fiyatını karşılayan güzel bir ürün. Amazon.com: Outus Prewound Thread Bobbins with Bobbin Box for Brother/Babylock/Janome/Elna/Singer, Assorted Colors, 50 Pieces

Yedek Masuralar

Özellikle farklı renklerde sürekli bir şeyler dikeceğiniz zaman elinizin altında yedek masuralar olması çok işe yarıyor. Kaybetmemek adına bu kutulular gerçekten oldukça pratik. Bulduğum en uygun fiyatı linkliyorum. 

Otomatik Mezura Askılı - Lazımbana'da

Mezura

Otomatik mezura edinmeniz gereken temel malzemelerden birisi. Böyle  ipli olanlar dikiş dikeceğiniz zaman boynunuza takabildiğiniz için çok pratik oluyor. Fiyatları ortalama 15 tl’den başlıyor.

Wonderfil 30 Adet Renkli Dikiş ipliği (Karışık Renkler) -

İplik

Özellikle dikişe yeni başladığınızda siyah ve beyaz gibi ana renkleri büyük 5000 metrelik büyük bobinlerden almanızı öneririm. Ara renkler için zamanla ihtiyaç duydukça küçük bobinlerden alıp yedek masuralarınıza sararak kullanabilirsiniz. Ben geçen sene bimden 14 renkli bir set almıştım. Tahminimden çok daha fazla işime yaradı. Aradığınız tüm ipleri uygun fiyata bulabileceğiniz bir link bırakıyorum.

Soap Marker White

Çizgi Taşı/Sabun

Dikişe başladığınızda sıkça ihtiyaç duyacağınız malzemelerden birisi de çizgi taşı. Buna para vermek istemezseniz evde küçülen el sabunlarınızı da kurutarak kullanabilirsiniz. Ki bence bu yöntem çok daha başarılı. Çizgi taşı almak isterseniz toplu olarak 25 tl civarı alarak kar edebilirsiniz. Tek tek tuhafiyede 2-3 liraya almak yerine 100 tanesini 25 tlye almak çok daha karlı olacaktır.

Düz Riga 

Temel alışveriş listenize eklemeniz gerektiğiniz düşündüğüm son madde ise düz riga. Vücuttaki kıvrımları taklit eden bu cetvellerin birçok farklı çeşidi mevcut. Başlangıçta ise sadece düz riga yeterli olacaktır. Aynı zamanda cetvel niyetine de kullanabileceğiniz için bir taşla iki kuş vurmuş olacaksınız. Tuhafiyelerde genellikle daha uygun fiyatlara bulabileceğinizi de belirtmiş olayım. İnternetten alacaksanız buraya tıklayabilirsiniz.

Yukarıdakiler dışında kalıp için kağıda ihtiyacınız olabilir. Bu noktada evdeki paket kağıtları, koli kartonları, gazeteler gibi birçok farklı şeyi kullanarak hem atığı azaltıp hem de kar edebilirsiniz.

TEILEN
Önceki İçerikThe Face Shop Mini Pet El Kremi
Sonraki İçerikSadece Rossmann ‘da Satılan Denenesi 13 Ürün
Yeni şeyler denemeyi seven, kendiyle olan yarışı asla bitmeyen bir Madam. Halihazırda 23 yaşında ve İstanbul Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı'ndan mezun. Hayatın onu nereye götüreceğini o da merakla bekliyor.