Disney Modası / Disney Fashion

2
1292

 

Disney karakterleri çocukluğumuzdan beri hepimizi büyülemiştir mutlaka. Güzel kıyafetleri, hep iyilerin kazandığı mükemmel dünyası ve mutlu sonlarıyla.

Disney characters effected all of us when we were child with their pretty clothes, happy endings and the perfect world which the good ones always win.

hayden williams

Benim gibiler bu listeye harika kötü karakterleri de ekleyebilir pek tabii

Of course the ones can add the perfect villains to the list 

6117291856_8e7722d878_z

Küçükken teyzemin aldığı Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler kitabını kelimesi kelimesine ezberleyene kadar herkese okuttuğumu hatırlıyorum, verdiğimizde okunmaktan eprimişti adeta. Kıyafetlere çizimlere bakmaktan kendimi alamıyordum.

I remember that my aunt bought me Snow White when I was a little girl, I don’t know how many times I looked at it but I memorized every picture of it even the sentences. I can’t hold myself to look the clothes.

Benim için en önemlisi daima kıyafetlerdi, hala da öyle ancak bizim çocukken o ihtişamın büyüsüne kapılmamız bir yana, son yıllarda Disney filmleri yetişkin modasını da derinden etkiler oldu.Ünlü moda illustratörü Hayden Williams geçtiğimiz aylarda Disney Divas ve Disney Villians koleksiyonlarıyla karakterleri Vogue için günümüze uyarladı, şahsen çizimlerin çoğuna bayıldım.Yukarıdaki çizimler de H. Williams’a ait yakından bakmadan önce sizlerle tüketim sektöründen Disney temalı birkaç ürün paylaşmak istiyorum, artık büyük kozmetik markaları limited seriler çıkarıyor ve birçok tasarımcı Disney’den esinleniyor. En beğendiğim tasarımlardan bazılarını sizlerle paylaşacağım. Ve sonra da Hayden Williams favorilerime geçeceğim.

For me, outfits were the most important ones, still it is but beside the fact that we were childs at last years Disney movies effecting the adult fashion. Famous fashion illustrator Hayden Williams make two collections at april, called “Disney Divas” and “Disney Villians” for Vogue. I love the most of the illustrations. The first two illlustrations belongs to him. But before look closer his illustrations i want to share few photos from designers and cosmetic brands. After that i will show you my H.W favourites.

nicholas-kirkwood-alice-in-wonderland-shoes

Nicholas Kirkwood-Alice in Wonderland *favorim

perfume-evilqueen-horz

Japon Tasarımcı Ruby Sparks’ın 19 Disney Villain’inden oluşan

parfüm koleksiyonu. Japanese designer Ruby Spark’s perfume collection contains 19 Disney Villains

villians-mac-makeup-2

MAC Disney Villains koleksiyonu

et-cinderella_large

Etude House Cinderella Koleksiyonu

 458527_10151052836361619_1567000138_o

Sizce de hepsi birbirinden güzel değil mi? Prenseslerden favorim Audrey Hepburn endamıyla Cinderella oldu.

Aren’t they beautiful? I love Cinderella she has the stature of Audrey Hepburn.

DisneyDiva_Fashionista_Cinderella

Çok elegant bir havası var bence.

I think she has an elegant look.

tumblr_mvjqanmbbE1qez00mo1_1280

Bana kalırsa koleksiyonda kötü karakterler açık ara fark atmış, bu mükemmel dörtlüden favorim Femme Fatale havasıyla kesinlikle Cruella oldu.

I think villains are the winner of the collection, and for me the perfect one is Femme Fatale Cruella 

6086100908_fd54aed40c

Benden bu kadar, şimdi odama geçip, Disney’e hürmeten güzel bir animasyon izlemeli.

Bir de unutmadan, peki ya siz son yıllarda moda dünyasındaki Disney rüzgarı hakkında ne düşünüyorsunuz?

I’m done for now,now I should go to my room and watch an animation with my regards to Disney. And before forget, what do you think about the Disney effects on designs?

xoxo-madamkisot

 

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here