DIY: Kozalaktan Mumluk

0
3047

Herkese yeniden merhaba, geçen haftaki Dekoratif Kozalak yapımından sonra sıra geldi bu haftaki kendin yap projesine; “Kozalaktan Mumluk Yapımı”. Bu proje geçen seferkinden biraz daha uğraştırıcı ama sonuç da çok daha özel.
Öncelikle gereken malzemeler;

  • Kozalak
  • Bıçak
  • Tealight Mum
  • Silikon Tabancası

Yapımı ise biraz zahmetli, aslına bakarsanız ilk aşamayı atlatınca gerisi çok kolay;

  1. Öncelikle yapmamız gereken şey kozalağı iyice temizleyip kurutmak.
  2. Sonrasında ise en oyalayıcı işlem geliyor. Aynı resimdeki “1” numaralı kısımdaki gibi bıçakla kozalağın başını kesmek. Kestiğiniz zaman üstü ne kadar düz olursa sonuç da o kadar iyi olacaktır.
  3. İkinci aşamada ise “2” numaralı kısımda gördüğünüz kozalak parçalarını kestiğiniz yerden ayırın daha sonra bize lazım olacak.
  4. Eğer sonuç dümdüz olmadıysa mumu oturtmak için altını bıçakla oyabilirsiniz. Sonuç dümdüz ise işiniz çok daha kolay sadece mumu dışındaki metalden çıkarın ve kestiğiniz kısma yani kozalağın tepesine silikon tabancası yardımı ile yapıştırın.
  5. Üçüncü maddedeki parçalar ise işte şimdi bize lazım olacak. Mumun dış kısmını yukarıdaki fotoğraf gibi çevreleyin. Bu sayede mum ve kozalağın bitiştiği noktadaki görsel çirkinlikler yok olmuş olacak. 

Mumumuz kullanıma hazır. Diğerine göre zor olsa da yine de yapımı kolay bir proje. Ve verilen uğraş da kesinlikle sonuca değiyor. Yine yılbaşında kullanılabilecek bir dekor olduğunu düşünüyorum. Bu projede dikkat etmeniz gereken şeylerse dik durabilen bir kozalak kullandığınızdan emin olmak ve mümkün olduğunca düz kesmek. Bir de aklıma takılan son bir şey daha var ki belki de en önemlisi, eğer mumun metalini çıkarak kullanırsanız yakarken de dikkatli olmanız gerek sonuçta kozalak oldukça tutuşmaya müsait bir şey. Umarım beğenmişsinizdir, aklınıza takılan kısımları bana yorum bırakarak sorabilirsiniz. Ayrıca unutmadan hala devam eden çekilişim için Instagram hesabıma uğramayı unutmayın.

* Yazının orijinal görselleri sistemsel bir hata dan dolayı silindiği için alıntı görseller kullanılmıştır.

xoxo, madam kişot

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here