En Anlamlı Anneler Günü Hediyeleri

0
556
anneler_günü_hediyesi

Her sene anneler günü öncesi ne alsak, neler yapsak diye düşünüyoruz. Birçok zaman çok klasik reklam oyunlarına aldanarak tercihimizi bir takıdan, mutfak gerecinden ya da çanta gibi basit objelerden yana kullanıyoruz. Aslında hayatımızın her gününde yanımızdan ayrılmayan annelerimiz bundan çok daha özel bir şeyi hak etmiyor mu sizce de? Bu sene anneler günü için hediye ararken ilk defa olaya farklı bir pencereden bakma şansı yakaladım. Ve aklıma gelen birkaç “anlamlı” hediye fikri oldu. Bazıları gerçekten de içime sinince sizinle de paylaşmak istedim.  İşte aklıma gelen En Anlamlı Anneler Günü Hediyeleri;

Anne Sevgisine İhtiyaç Duyan Bir Çocuğa El Uzatın 

Sanırım yazdıklarım içerisinde en çok içime sinen fikir bu diyebilirim. Biz burada annelerimizin göğsüne başımızı yaslarken bizim kadar şanslı olmayanlara el uzatmak gelmiş geçmiş en anlamlı anneler günü hediyeniz olabilir. Benim aklıma ilk gelen vakıf İHH ancak herkesin güvenebileceği başka alternatifler de olduğuna eminim. Bu sene annenize bin liralık bir mutfak robotu, halı, çanta almak yerine bir sene boyunca yetim bir çocuğun bütün ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Eğer bütçeniz yüz liraysa bir ay boyunca karnı tok gezmesini sağlayabilirsiniz… Düzenli sponsorluklarda bu çocuklarla iletişime geçme şansı yakalayabilirsiniz.

WWF’den Nesli Tükenen ve Tehlike Altındaki Hayvanları Evlat Edinme

Denk geldiğim en tatlı hediye fikirleriden birisi WWF örgütünün sitesinden panda, saz kedisi, orangutan, kaplan, turna, kutup ayısı, orfoz, deniz kaplumbağası ve yunus gibi birbirinden tatlı hayvanı evlat edinebiliyorsunuz. 40 TL’den başlayan sponsorluk seçenekleri var. 120 TL’lik pakette peluş oyuncak, bez çanta vb. fiziksel hediyeler de alabiliyorsunuz. Evlat edinme ile ilgili detaylı bilgiler için WWF’nin kendi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

TEMA ile Orman Hediye Etme

Annenize gerçekten kalıcı bir şey hediye etmek mi istiyorsunuz? O zaman ona TEMA vakfı ile bir orman, bir fidanlık, belki de sadece birkaç fidan hediye edebilirsiniz. Günden güne yok ettiğimiz doğada yeşeren bir filiz olun beraber, çok güzel olmaz mı? Fidan bağışlarının bir tanesi 10 TL en az 3 tane bağış yapabiliyorsunuz. TEMA vakfı bağışlar için size anneler günü tebriği tarzında bir kart da yolluyor. Bütün detaylar internet sitelerinde mevcut. Buradan inceleyebilirsiniz.

Benim aklıma gelen anlamlı anneler günü hediyeleri bunlardı. Sizin bana önereceğiniz bir hediye var mı? -xoxo, madam kişot 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here