En Güzel Tesettür Kıyafet Çeşitleri Nelerdir?

0
899
En-Güzel-Tesettür-Kıyafet-Çeşitleri-Nelerdir

Giyim söz konusu olduğunda kadınlar en güzel seçimi yapmak istemektedirler. Bu gerek normal giyimde gerekse tesettür giyimde de böyledir. Birçok kadın şıklığı ve sadeliği yakalamak amacıyla günümüzde pek çok kıyafet tercih etmektedir. Peki, En Güzel Tesettür Kıyafet Çeşitleri Nelerdir? Sizlere bu yazımızda en çok tercih edilen ve beğenilerek giyilen tesettür kıyafetleri hakkında bilgi vereceğiz.

Her geçen gün değişen moda bizleri biraz daha dikkatli ve özenli giyinmeye itmektedir. Özellikle tesettür giyimde oldukça dikkatli olmamız gerekmektedir. Giyim sektörünün gelişmesi aynı zamanda birçok modelde ve çeşitte elbiselerin üretilmesine neden vermiştir. Tesettürün asıl amacından uzaklaşmadan tercih edeceğimiz modeller hem tesettürün amacına uygun olacak hem de zarif bir görünüm kazanmanızı sağlayacaktır. Tesettürlü kadınlar genellikle ferace ve tunik başta olmak üzere bazı kıyafetlerin üzerinde yoğunlaşmakta ve bu çeşitleri hayatlarının vazgeçilmezleri arasında tutmaktadır. Peki, en çok tercih edilen bu kıyafetler nedir ve neden tercih edilmektedir? Sizlere En Güzel Tesettür Kıyafetler ve detaylarından bahsedeceğiz.

En Güzel Tesettür Kombini Nasıl Yapılır?

Tesettür giyimde güzel bir kombin elde etmek istiyorsanız ilk olarak renk ve aksesuar seçimine oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra tercih edeceğiniz kıyafet modelleri de oldukça önemlidir. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte birçok giyim mağazası çeşitli ürünleri bizlere sunarak tesettür giyimde kombin oluşturmada bize birçok olanak sağlamıştır. Sizler için En Güzel Tesettür Kıyafet Çeşitleri ve detaylarını listeledik;

İşte En Güzel Tesettür Kıyafet Çeşitleri;

  • Tunik: Tunik genellikle pantolon üzerinde tercih edilen ve tesettürlü hanımların en çok tercih etmiş olduğu kıyafetler arasında yer almaktadır. Bol ve uzun bir yapıya sahip olan tunikler aynı zamanda son dönemlerde oldukça şık ve zarif bir şekilde üretilmektedir.
  • Ferace: Genellikle kadınların dışarı çıkarken tercih etmiş olduğu feraceler, arkası bol, yakasız ve mantoya benzeyen bir görünüme sahiptir. Osmanlı döneminden günümüze kadar ulaşan bu kıyafet tesettürlü hanımlar tarafından da oldukça rağbet görmektedir. Birçok çeşidin ve modelin yer aldığı feraceleri sizlerde tercih edebilirsiniz.
  • Trençkot: Genellikle pamuk türünden yapılan trençkotlar tesettürlü hanımların zarif ve şık görünmesini sağlayan temel kıyafetlerin arasında yer almaktadır. Çeşitli uzunluklara sahip olan trençkotlar genellikle kolay kombin yapılmasında tesettürlü hanımlara oldukça yardımcı olmaktadır. Sizlerde uygun renklerdeki kıyafetleriniz ile birlikte trençkot tercih ederek sade ve zarif bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Elbise: Günümüzde birçok çeşide sahip olan elbiseler aynı zamanda tesettür giyiminde vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çeşitli uzunluklarda olan elbiseler, nakışlı, düğmeli, cep ve taş detayları ile birlikte tesettürlü hanımların oldukça şık ve zarif bir görünüme sahip olmasında yardımcı olmaktadır.
  • Spor Kaplar: Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte birçok tesettürlü hanım tarafından tercih edilen spor kaplar oldukça şık ve sade bir görünüm sağlamaktadır. Özellikle spor yapan tesettürlü hanımların vazgeçilmez kıyafetleri arasında bulunan spor kaplar aynı zamanda sağlamış oldukları rahatlık ile birlikte de oldukça çok tercih edilmektedir.

Tesettür Giyimde Renk ve Aksesuar Seçimi

Tesettür giyimde şık ve zarif bir görünüm kazanmak istiyorsanız kesinlikle renk ve aksesuar seçimine dikkat etmeniz gerekmektedir. Tesettürün asıl amacına uygun olarak parlak ve çok açık renklerden uzak durarak daha mat ve sade renkler tercih etmeniz gerekmektedir. Son dönem modasında oldukça ön plana çıkan yeşil ve lacivert renkleri ve tonlarını tercih edebilirsiniz. Ayrıca sizlerde Armine Eşarp modelleri ile şık kombinler yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra çok abartı aksesuarlardan uzak durarak küçük ve zarif görünümde aksesuar tercih etmenizde sizlerin hoş bir görüntü kazanmanıza yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra aksesuar ve kıyafetler de güzel bir kombin oluşturacaksanız bunların birbirlerine olan renk uyumunda da oldukça özenli davranmanız gerekmektedir.