Erin Brockhovich – Cuma Ritüeli 56

0
521

Yepyeni bir cuma gününden herkese merhaba! Bu hafta da #orangetheworld teması ile cuma ritüeline devam ediyoruz. Haftanın filmi Erin Brockovich.

Başrollerini Julia Roberts ve Albert Finney’nin paylaştığı 2000 yapımı Erin Brockovich filminin yönetmen koltuğunda ise Thomas Newman oturuyor.

Sizi bilmem ama ben gerçek hayat öykülerinden esinlenilmiş filmleri çok severim. genellikle Ben de güzel iz bırakan ve gerçekten ilham veren filmler oluyorlar Erin brockovich de bu filmlerden birisi.

Filmin konusunu kısaca anlatmam gerekirse Erin Brockovich adlı bir kadının sıfırdan başlayarak büyük başarılara imza atmasını anlatıyor. Aslında toplumda özellikle kadınların sadece dış görünüşüne bakılarak ne kadar çok yargılandığını ve önyargılara maruz kaldığını anlatıyor.

Tek başına bebeğine bakmaya çalışan Erin iş arıyor ve en sonunda şansını zorlayarak bir avukatlık bürosunda işe giriyor. Burada ofiste çalışanlar tarafından giydiği kıyafetler ve çok resmi olmayan tavırları ile ilgili eleştrilere maruz kalıyor.

Erin bize kadınların istedikleri zaman neler başarabileceklerini bize gösteriyor. En güzel kısmı ise Erin Brockovich’in bizim gibi toplumda kendi halinde bir kadın olması ve tek başına filmlere konu olacak bir başarıya imza atarak bizlere ilham vermesi… İyi seyirler! Haftaya görüşmek üzere… -xoxo, madam kişot

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here