Essence Soo Glow! -Look on the Bright Side-

2
1749

Essence markasını genel olarak çok seviyorum. Drugstore markaları arasında “love mark”larım arasında yer alıyor. Son dönemlerdeki strobing trendini Essence de kaçırmamış ve Essence Soo Glow!’u çıkartmış. Ürün kremsi toz aydınlatıcı olarak geçiyor.

Essence is one of my favourite drugstore brands. The brand is cathing up the strobing trend with their Soo Glow cream to powder highlighters. 

Essence Soo Glow! -Look on the Bright Side-Ürün her ne kadar kremsi toz aydınlatıcı olarak geçse de bence bildiğiniz krem aydınlatıcı, Soo Blush! allıkların dokusu bu tanıma daha çok uyuyor bence. Soo Glow’un birisi pembe birisi de şampanya rengi olmak üzere iki rengi var. Ben tercihimi şampanya tonunda olan Look on the Bright Side’dan yana kullandım.

Even if it called cream to powder I think it’s just a cream highlighter in a pan. I choosed the Look on the Bright Side from two colors. 


Essence Soo Glow! -Look on the Bright Side- swatch

Rengi muhteşem değil mi? Ben burada fotoğrafta belli olsun diye biraz fazlaca sürdüm. Essence Soo Glow! -Look on the Bright Side-‘ın en sevdiğim yanı ise içerisinde parça parça sim olmayışı. Cilde sürdüğünüzde kremsi yapısı ile ciltte oldukça doğal duruyor. Ben ürünü parmaklarımla pıt pıt dağıtarak ya da ELF’in small stipple fırçası ile sürüyorum. Böylece disko topuna dönmemiş oluyorum.

Isn’t it georgeus? I used a little bit too much product in here to make it appear on the photo. The best side of the product is it doesn’t glittery at all. It became so natural when you apply your face. I’m applying it with my fingers or ELF’s small stipple brush. 

Essence Soo Glow! -Look on the Bright Side- swatch

Dediğim gibi ürünün yapısı oldukça kremsi bu yüzden yağlı ciltlerde tek başına kullanıldığında pek de kalıcı olmuyor. Ancak ben bu ürünü krem baz olarak kullanıp üzerine toz aydınlatıcılarımı sürüyorum ve hem daha ıslak bir görünüm kazanıyorum hem de aydınlatıcımın kalıcılığını arttırmış oluyorum. Bu şekilde kullanırken de oldukça memnun kaldım, ancak eğer cildiniz kuru/normalse tek başına daha yoğun uygulayarak kullanabilirsiniz.

Like I said before it’s so creamy so it’s not long lasting for oily skin. But I’m using it as a base for my powder highlighter. With this way it looks much more dewy and it lasts much more then usally it does. I’m very pleased this way but if you have normal/dry skin it will be enough for you by itself. 

Genel olarak toparlamam gerekirse, uygun fiyatlı aydınlatıcılar arasında denediğim kadarıyla en beğendiğim ürün Essence Soo Glow! oldu. Burada özellikle söylemem gereken şey sanırım yağlı ciltlerin bunu tek başına kullanmalarının pek olurunun olmadığı, ben bunu bilerek aldığım için severek kullanıyorum.

If I need to summarize overall, Essence Soo Glow! is the best cream highlighter at drugstore I’ve used so far. I need to say that if you have an oily skin it won’t suit your skin by itself you should use a powder product too. But I knew it when I bought it so there is no problem for me. 

xoxo, madam kişot

 

2 YORUMLAR

  1. Ben de bu ürünü çok merak ediyordum, ama cildim yağlı olduğu için kararsızdım alıp almamak konusunda. Sanırom bu yazıdan sonra almamaya karar verdim teşekkürler madamkişot 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here