Evde İzleyebileceğiniz 7 Online Tiyatro Oyunu

0
707
online-tiyatro-oyunu

Covid-19 ile mücadele ettiğimiz bu yorucu haftadan herkese merhaba. Bugün kişisel karantinamın tam 30. günü. Evde kalma uzmanı haline gelmişken sizinle zevkli vakit geçirmemi sağlayan İzleyebileceğiniz 7 Tiyatro Oyunu online tiyatro oyunlarını paylaşmak istedim. Favorim ile başlayalım mı?

7 Şekspir Müzikali 

Haluk Bilginer muhteşem oyunculuğu ile yine kendine hayran bırakıyor. Bir erkeğin yaşamının yedi evresinin anlatıldığı müzikal oyun Pasaj Müzik’in Youtube kanalında sizler tarafından keşfedilmeyi bekliyor.

Hisseli Harikalar Kumpanyası 

Birçok farklı versiyonu bulunan oyunun benim sizinle paylaştığım versiyonu 2007 BKM yapımı olan. Ayşen Gruda, Erol Evgin ve Ayça Varlıer gibi birçok usta ismin yer aldığı yapıma buradan ulaşabilirsiniz.

Lüküs Hayat 

Türk tiyatrosunun en meşhur müzikallerinden birisi olan Lüküs Hayat oyunu da yine birkaç farklı versiyona sahip benim denk geldiğim versiyonu ise yönetmenliğini yaptığı birçok oyunu bizlerle paylaşan Cengiz Çevik’in youtube kanalından.

Romeo & Juliet 

Nilüfer Kent Tiyatrosu sezon oyunlarının kapısını bizlere Evde Kal Tiyatrosuz Kalma Sloganı ile siteleri üzerinden açıyor. Shakespear’in en ünlü yapımlarından olan Romeo & Juliet’in de içlerinde yer aldığı oyunlara bu linkten ulaşabilirsiniz.

Don Pasquale Operası 

Yine birbirinden güzel bale, tiyatro oyunu ve operaya ulaşabileceğiniz bir kaynak T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın  Youtube kanalı. Carmen Operası, Leyla ile Mecnun tiyatrosu ve daha birçok kült eserin temsillerinin bulunduğu kanal şu günlerde hazine değerinde.

7 Kocalı Hürmüz 

Düşler Tiyatrosu Topluluğu içinde 7 Kocalı Hürmüz’ün de bulunduğu birkaç farklı oyunu bizlerle paylaşan tiyatrolardan birisi. Filminden büyük zevk aldığım oyunu en kısa zamanda izlemenizi öneririm. Oyunu izlemek için bu linkten ulaşabilirsiniz.

Sait Faik Sahne Eseri 

Son olarak ünlü piyanistimiz Fazıl Say’ın kendi kanalında paylaşmış olduğu Sait Faik Sahne Eseri’ni sizlerle paylaşmak istedim. Demet Evgar gibi ünlü isimlerin yer aldığı yapımı izlemek isterseniz şuradan ulaşabilirsiniz.

Benim şuana kadar denk gelip beğeni ile izlediğim kanal ve içerikleri sizler için bir araya getirmeye çalıştım. Umarım hepimizin sağlık için evlerinde kaldığı şu günlerde yuvanıza biraz olsun neşe getirebilir bu online tiyatro oyunları. Eğer tiyatrodan ziyade film arayışındayım diyorsanız daha önce Cuma Ritüeli‘nde paylaştığım önerilerime göz atabilirsiniz. Lütfen evde kalın, sağlıkla kalın. – xoxo, madam kişot