Favori Android Uygulamalarım -2-

0
580

Android uygulamaları ile ilgili ikinci bir yazı daha olacağını söylemiştim, bugün daha çok eğlenceye yönelik şeylerden uygulamalardan konuşacağız.

1. Shazam

Shazam benim birçok kişiye göre oldukça geç keşfettiğim bir uygulama oldu ne yazık ki. Film izlerken güzel bir şarkı duydum mu onu bulmadan izlemeye devam etmeyen birisi olarak yıllardır benimle film izleyen insanları da kendimi de çok yordum bu yolda.Sonra günlerden bir gün Shazam’la tanıştım o gün bugündür çok daha rahatım. Evet bütün şarkılar datasında yok ama birçoğu var ve şimdilik bu da kafi.

Kullanımı ise çok basit tek yapmanız gereken logoya dokunup parçayı dinletmek, uygulamanın en iyi yanı bulduğunuz şarkıyı sizin için “My Tags” kısmında arşivlemesi en kötü yanı ise dinlemek için ayrıca başka bir uygulama indirmeniz gerekmesi, Youtube’a bağlanıyor olmasını tercih ederdim.

2. Dizi TV HD

Android dünyasının dizimag’i ile tanışın! Birçok yerli ve yabancı diziye bünyesinde yer veren ve en sevdiğim video player olan MX’i kullanan inanılmaz güzel bir uygulama.

Google Play hesabınız ile çok basit bir şekilde üye olabiliyorsunuz bu da size sınırsız izleme şansı tanıyor. Dizileri en son eklenen, yabancı ve yerli olarak üç farklı kategoride inceleyebiliyorsunuz, favori dizilerinizi işaretleyip en son hangi bölümde kaldığınızı görebiliyorsunuz ve yeni bölüm eklendiğinde size bildirim geliyor. TV kısmından ise canlı yayın kanalları izleme olanağı var. Televizyon ve dizi adına tüm ihtiyaçları karşılıyor kısaca.

3. Egzersizler

Bu uygulama ise belki en iyisi, farklı kategorilerde farklı süre seçenekleri ile egzersiz videoları sunuyor.

ÜCRETSİZ Günlük Egzersizler - screenshot

Buradan önce hangi bölgeyle ilgili çalışma istediğini seçiyorsunuz, sonraki ekranda ise kaç dakika ve kaç tur yapmak istediğinizi işaretliyorsunuz,

ÜCRETSİZ Günlük Egzersizler - screenshot

ve hareketlere başlıyorsunuz. Eğer bugün onda yaptıysanız yarın da size o saatte hatırlatıyor. Kötü kısmı ise uygulamaya bir gün girmezseniz uyarı yapmıyor tekrar bu yüzden de unutulmaya yüz tutuyor o yüzden her gün girip yapın ki size hatırlatsın.

Bugünün uygulamaları da bu kadardı belki yeni keşiflerim olursa üçüncüsü de gelir kim bilir?

xoxo, madam kişot

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here