Freeman Naneli Limonlu Kil Maskesi / Freeman Mint&Lemon Clay Mask

0
1441

_DSC2357Pazar günlerini evde kendinizi mutlu eden şeyleri yaparak geçirmekten daha güzel bir şey olabilir mi? Pazarları yapmayı en sevdiğim şeyse maske! Bir maske canavarı olarak tabii ki Freeman markası ülkemize geldiğinde kendimi tutamayıp markanın en ilgimi çeken Naneli Limonlu kil maskesini satın almıştım.

Happy sundays everyone! I love spending my sundays by spoiling myself. And I usually prefer skincare for this. When Freeman came to Turkey I looked all over the brand and choose Mint&Lemon clay mask for myself to try. freeman mint lemon clay mask150 ml lik tüp ambalajda gelen Freeman Nane ve Limonlu kil maskesinde beni çeken şey içerisindeki nane olmuştu. Bunun özellikle yaz aylarında ferahlatıcı olabileceğini düşünüp bunu tercih etmiştim. Bu konuda haklı çıktığımı ilk kullanımda anladım. İçindeki mentol insanı asla rahatsız etmeyen bir serinlik sağlıyor.

I choosed Freeman mint and lemon mask because I thought it would be refreshing and cooling because of mint. And I realised I was right about it as soon as I applied it to my face. The product comes in a classic tube package, 150 ml. freeman türkiyeBana sorarsanız ürünün ambalajı pek de kullanıcı dostu değil. Özellikle kapak kısmı ne kadar dikkat etsem de kirleniyor. Açık yeşil renkteki maske yüzünüze sürüp bir süre bekledikten sonra klasik kil maskelerindeki gibi kuruyor.

I think the packaging is not the best. It’s a little bit messy. The mask is a really light green, and it dries out in 10-15 minutes like all clay masks do. _DSC2355Kıvamı kendi yaptığımız kil maskelerine nazaran daha kremsi, ben maskeyi haftada bir defa kullanıyorum. Bir de arada sivilceli bölgelere uyguluyorum. Kızarıklığı gerçekten iyi bir şekilde azaltıyor. Şuanda tüpün yarısındayım bitene kadar kullanmayı düşünüyorum ancak bittiğinde tekrar almayacağım.

The texture is so creamy, I’m using this mask once a week. And sometimes I apply it on my blemishes. It’s really works on blemishes nicely. I used half of it an I’ll continue to use it but I won’t buy it again. freeman clay maskAlmama sebebim ise yukarıda gördüğünüz içerik karnesi. Bu ürünü alırken çok dikkat etmediğim ürün içeriklerine artık daha fazla dikkat ediyorum. Ve 10 üzerinden 8 puanlık zararlı içeriğe sahip olan bu ürünü tekrar almayacağım. Aslına bakarsanız Freeman markasının ürünlerinin genel olarak içeriklerinin kötü olması sebebi ile aldığım ilk ve son maskesi Limon ve Naneli Kil Maskesi olacak.

And the reason is its EWG report. The hazardous score is 8 out of 10. I didn’t care ingredients of the products that I used when I bought it. But nowadays I do care. And all the products of Freeman is similar so I think Mint and Lemon clay mask was the first and last product that I purchased from them. -xoxo, madam kişot 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here