H&M BB Krem İncelemesi

0
1762

Herkese merhaba, bazılarınıza günaydın. Bu haftanın BB krem konuğu “H&M SPF15 BB Cream” ürünü geçen shoppingfest zamanında almıştım yazısını şuradan okuyabilirsiniz. Aldığım günden beri de pek kullandığım söylenemez. Aslına bakarsanız çok kötü bir ürün olduğundan değil ama nedense elim varmıyor bir türlü.

Öncelikle ürünün vaat ettiklerine bakacak olursak;

  • Hafif ve ipeksi bir his
  • Mükemmel kırışıklık ve kızarıklık kapama
  • İyi nemlendirici

İlk önce hemen söyleyeyim ki ben ürünü 5 TL gibi komik bir rakama bulduğum için sırf denemek için aldım ve alırken üstünde yazanları okumamıştım bile.

Şimdi okuyunca da bu fiyata aldığım bir şeyden bu performans çıksa mucize olur diye düşünüyorum. Peki bu vaatlerini yerine getiriyor mu, bize mucizeyi gümüş tepside sunuyor  mu?

  • En başta ürünün artısı SPF 15 özelliği, bu özelliği sayesinde hemen bir artı kazanıyor.
  • İkinci olarak hafif ve ipeksi bir his vermiyor. Çok ağır değil ama o kadar hafif de değil orta şekerli bir hafifliği var.
  • Kapatıcılık olarak zaten “mükemmel” falan değil, ki hem o kadar hafif hem de o kadar kapatıcı ürüne ben henüz rastlamadım.
  • Nemlendirmesi ise belki de vaatlerinde en çok yaklaştığı şey olmuş. Yüzü çatlak çatlak göstermeyen nemlendirici bir yapıya sahip. Sürünce sanki o nemlendirme biraz da yağlı bir madde sayesindeymiş gibi hissediliyor ama yağlı ve sivilceli bir cilde sahip olmama rağmen bende sivilce yapmadı.

Fotoğrafta kapatıcılığını görebilirsiniz. Bendeki “light” rengi ve ilk sürdüğümde biraz turuncu ve koyu kalsa da beş on dakika içinde kendini eşitliyor. Hatta denediğim BB kremler içinde bu fiyat aralığındaki en iyi eşitlemeye sahip diyebilirim. Ne yazık ki bu da bulaşma yapıyor sanırım bulaşmayan BB krem yapmayı unutmuşlar. Yine sürüldüğü zaman yüzle bütünleşme ve ekstra bir tabaka durma gibi sorunlara sebep olmuyor. Kokusu ise pek ahım şahım değil. Çok az belli belirsiz bir kokusu var, ancak elimi burnumun dibine götürdüğümde gelen ekşimsi bir kokuya sahip ancak yüze sürünce size buram buram gelecek bir koku değil. Benim bu BB kremle ilgili düşüncelerim bunlar siz denediniz mi memnun musunuz?

 xoxo, madam kişot

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here