H&M Kokulu Mumlar

0
507
H&M Kokulu Mumlar

Kokulu mumları seven birisi olarak H&M Kokulu Mumlar uzun bir süre boyunca merakımı çelse de büyük bir yatırım yapmak istememiştim. Son alışverişlerimde bu küçük bıdıkları görünce bir şans vermek istedim. Şuanda sitede bu boyları yok ancak aynı kokular mevcut. Ve bu boyları da ara ara geliyorlar.

Kokuları

Şuana kadar birçok farklı markanın kokulu mumlarını denemiş birisi olarak Bath&Body Works’ü tek geçerim. Ancak Türkiye’deki ulaşılması zoru oynayan pazarlama yöntemlerinden dolayı şuana kadar sadece bir kere satın alabildim. Küçük boylardan olmasına rağmen yıllarca da yetti bana. Yerini doldurmaya çalışırken H&M kokulu mumlar uygun fiyatları ile dikkatimi çekti.  

Öncelikle koku çeşitliliği çok az. Ve isimde yazan koku ile gelen ürün arasında bazen uçurum farklar olabiliyor. Mesela Pine Forest kokularını aldığımda gelen ürün erkek deodorantları gibi koktuğu için iade etmiştim.

Ancak küçük bir odada kokunun hafif hafif hissedilmesini istiyorsanız H&M kokulu mumlar bir şansı hak ediyor. Ben şuana kadar üç kokularını denedim hepsinden ayrı ayrı kısaca bahsetmek istiyorum.

H&M Kokulu Mumlar

Mahogany: 

Bu üçlü arasında en keskin kokuya sahip olan H&M Kokulu Mum Mahogany. Lüks mağazaların oda kokularını hatırlatıyor bana. Kokusu biraz ağır olduğu için çok sık yakmadım. Zaten kavanozda en çok kalan da o oldu. Odamda yakmaktansa salonda otururken yakmayı tercih ediyorum.

Clean Cotton: 

Bendeki üç koku arasında açık ara favorim. Aslında kokusunu en az yayan da Clean Cotton, ama bir yerde oturup kitap okurken dibimde naif naif kokmasını sevdiğim için sık sık kullandım. Belki de üç koku arasında tekrar alırım diye düşüneceğim tek koku diyebilirim. Ancak Yankees mumlardaki gibi gerçekten temizlik kokusu almayı beklemeyin daha ziyade silik bir krem ya da yumoş kokusu diyebilirim.

Wild Flower: 

Klasik çiçek kokularını seviyorsanız Wild Flower’ı da seversiniz diye düşünüyorum. Üçlü arasında koku yoğunluğu olarak ortada bir yerde buldum Wild Flower’ı. Benim için birçok alternatifi olduğu için tekrar alacağımı düşünmüyorum.

Benim H&M Kokulu Mumlar ile deneyimim bu şekildeydi. Sizin favori kokulu mumunuz hangisi?

Daha önce sizinle paylaştığım Kozalaktan Mumluk Yapımı yazısı da dikkatinizi çekebilir. Okumak isterseniz tıklayın. -xoxo, madam kişot 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here