Kış Aylarında Evde Güzel Vakit Geçirmek için Yapılabilecek Aktiviteler

0
603
evde_yapılabilecek_kış_aktivitelerii

Bu hafta havalar iyice soğumaya başladı. Böyle soğuk havalarda kafamızda bol bol plan yapsak da hasta olma korkusu ile hayata geçirmekte zorluk yaşıyoruz. Ben de evde battaniyemin altında otururken evde yapılabilecek en eğlenceli 5 aktiviteyi yazdım sizin için. İşte sizin için derlediğim Kış Aylarında Evde Güzel Vakit Geçirmek için Yapılabilecek Aktiviteler!  

  1. Kitap Okumak: Evde güzel vakit geçirmek dendiği zaman sanırım hepimizin aklına ilk gelen şeylerden birisi kitap okumak. Dışarıda kıyamet de kopsa sıcacık battaniyenizin altında kitap okurken bambaşka dünyalara seyahat edebilirsiniz. Eğer nu kış ne okuyacağınıza bir türlü karar veremiyorsanız daha önce yazmış olduğum kitap önerilerine Madam’ın Kitaplığı sekmesinden ulaşabilirsiniz.
  2. Film İzlemek: Kış aylarının ister evde ister dışarıda olsun en sevilen aktivitesi şüphesiz ki film izlemek! Dışarıda rüzgarın uğultusunu işitirken evde patlamış film eşliğinde film izlemek gibisi var mı? İzleyecek film bulamadığınız zamanlarda blogdaki onlarca film önerisi yaptığım, Cuma Ritüeli yazılarına mutlaka göz atın!
  3. Örgü Örmek: Ben bundan 5 sene önce Debbie Macomber’ın Küçik Mucizeler Dükkanı adlı kitabını okuduğumda başlamıştım örgü örmeye. O zamandan beri de kışları ne zaman sıkılsam daralsam örgüye veririm kendimi. Tek bir model bilmeme rağmen epey de şey ördüm şimdiye kadar ? Eğer ördüğünüz şeyler ile güzel bir şeyler yapmak isterseniz İHH sıfır örgüleri alıp ihtiyaç sahibi çocuklara dağıtıyor. Aklınızda bulunsun.
  4. Yeni Tarifler Denemek: Yemek yapmayı seviyorsanız kış aylarında haftanın bir gününü yeni tarifler denediğiniz bir maceraya çevirebilirsiniz. Özellikle ailelerin beraber vakit geçirmesi için yemek güzel bir bahane olabilir. Kim bilir belki bu kış yeni favori tarifimizi keşfederiz!
  5. Pijama Partileri: Benim için dört mevsim yapılabilecek en güzel iç mekan aktivitesi pijama partileri. Sevdiğiniz insanlarla en rahat kıyafetlerinizin içinde vakit geçirmekten daha güzel ne olabilir ki? Pijama partilerinize oksijen maskeleri, desenli kağıt maskeler gibi eğlenceli ürünleri deneyerek renk katabilirsiniz.

Benim kış aylarında evde yapmaktan zevk aktiviteler şeyler bunlar, sizin bana önereceğiniz kış aktiviteleri var mı? Eğer varsa benimle mutlaka paylaşın! Bir dahaki yazıda görüşmek üzere, kendinize iyi bakın. -xoxo, madam kişot

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here