Koelf Ruby Bulgarian Rose Hydrogel Eye Patch

0
1005

Cilt bakımı ürünlerinde Kore markalarından vazgeçemiyorum. Cilt bakımı ritüelimin yaklaşık %70 i Kore markalarına ait ürünlerden oluşuyor. Bu yüzden de sürekli Youtube’daki Korean Haul videolarını izliyorum. Koelf Ruby Bulgarian Rose Hydrogel Eye Patch’lerini de bir gün Lisa Eldridge’in bu tarz bir videosunu izlerken görmüştüm. Alışveriş yaparken denk gelince de hemen sipariş etmiştim. O gün bugündür de severek kullanıyorum. Hatta şu sıralar bitmek üzere sadece bir kaç tane kaldı içerisinde. Koelf’in hydrogel eye patch serisinde birkaç farklı çeşit mevcut.

Ben gül kokusunu sevdiğim için Bulgarian rose olanını tercih etmiştim. Ancak geldiğinde fark ettim ki pek de gül kokmuyor. Daha çok genel bir çiçek kokusu diyebilirim.Koelf Ruby Bulgarian Rose Hydrogel Eye Patch yukarıda gördüğünüz gibi plastik bir kavanozun içerisinde geliyorlar. Her pakette 60 tane patch var yani toplamda 30 kere kullanabiliyorsunuz. Şekli damla gibi diyebiliriz. Bu şekli sayesinde göz altına çok iyi bir şekilde yerleşiyor. Kutunun içinden daha hijyenik bir kullanım sağlamak için bir adet de spatül bulunuyor.

Yapısı hafif cıvık bir silikon gibi. Daha önce böyle bir ürün kullanmadığım için yapısı için bir kıyaslama yapamıyorum. Ama tutması biraz zor diyebiliriz. Patchler oldukça ince bazen dikkatli almadığınızda yırtılabiliyorlar. Peki ne işe yarıyor bu Koelf Ruby Bulgarian Rose Hydrogel Eye Patch? Hidrojeli kısaca su jeli olarak tamamlayabiliriz. Aslında bu tanım bile ürün hakkında bize oldukça fazla fikir veriyor. Ürün dediğim gibi jel kıvamında, kavanozunda da yine sıvı bir jeli hissediyorsunuz. Bu jel sayesinde de çok yüksek oranda nemlendirme sağlıyor.

Göz altlarındaki morarmalara, şişkinliklere, dönemsel kırışıklık ve çizgilere çok iyi geliyor. İhtiyacı olan nemi alınca ciltteki o rahatlamayı fiziksel olarak hissediyorsunuz adeta.

Beni en çok şaşırtan yanlarından birisi de bu hatta ürünün etkisini anında görebilmek. Hafif sıvı bir yapısı olduğu ve jel kıvamından dolayı göz altlarınıza yapıştırdığınız zaman ferahlatıcı bir serinlik hissi de yaratıyor.

Ürünün kullanımı ise çok basit; temiz göz altınıza yapışıtırıp 20 dakika kadar bekletiyorsunuz. Bense mümkün olduğunca çok tutuyorum. Bazen sabah kalkar kalkmaz yapıştırıp evden çıkana kadar ya da makyajımı yapana kadar bekletiyorum. Bazen beraber yattığım bile oluyor. Gözlerimdeki o yorgunluk ve ağrıyı çok iyi rahatlatıyor. Eğer sizin de bu tarz şikayetleriniz varsa mutlaka almanızı öneririm.

Ürünü Koreden Kozmetik sitesinden temin edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here