Kurtuluş Son Durak (Cuma Ritüeli 16)

0
543

Bugün en beğendiğim Türk filmlerinden birisi ile; yönetmenliğini Yusuf Pirhasan’ın yaptığı 2012 Türk yapımı dramatik komedi filmi olan Kurtuluş Son Durak ile karşınızdayım. Filmin başrol oyuncuları; Belçim Bilgin, Demet Akbağ, Nihal Yalçın, Asuman Dabak yer alıyor.

kurtulus-son-durak-1

Film hayatlarında ayrı ayrı bir çok sorun ile mücadele eden birbiriyle alakası olmayan altı kadının dayanışmasını anlatıyor. Filmi bu kadar sevmiş olmamın başlıca sebeplerinden birisi de Türkiye’de bu tarz senaryolara pek denk gelmiyor oluşumuz, yani genelde izleticiyi ağlatacak aşk, aile dramı ya da şahsen asla izlemeyeceğim salak insan tiplemeleri üzerinden ilerleyen komedi filmleri revaçta.

Bence filmin en ağır toplarından birisi de şüphesiz Ahmet Mümtaz Taylan, her bir mimiği ve hareketi ile her zamanki gibi göz dolduran ve kahkahalara boğan bir performans sergilemiş.

Filmin konusuna detaylıca inecek olursak; terk edilmiş, dayak yemiş, aşağılanmış, dışlanmış… altı komşu bir araya geliyor ve birbirlerinin dertlerine çare oluyorlar, ama öyle akla gelen yollarla değil. Birçok kişi filmde mesajın direk olarak verilmesinden rahatsız olmuş ben bundan pek rahatsız olmadım, açıkçası bulup da bunamak istemedim galiba.

Haftasonu keyifle izleyebileceğiniz kadın olarak ne kadar güçlü olduğunuzu size tekrar hatırlatacak bir film, ben çok beğenerek izlemiştim, hatta tekrar izlemeyi düşünüyorum. Umarım beğenirsiniz kendinize çok iyi bakın…

xoxo, madam kişot

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here