Leap Year Cuma Ritüeli / 6

4
985

leap_year_xlg

 

Herkese merhaba, bu haftaki ritüelmizin konuğu yönetmenliğini Anand Tuckerın yapmış olduğu 2010 ABD yapımı romantik komedi olan Leap Year/Aşka Yolculuk. Başrollerde Amy Adams ve Matthew Goode var. Goode’yi daha önce izlediğimi hatırlamıyorum belki de başrolde değildi, ama Adams’ı Julie and Julia filminden hatırlıyorum.  Oyunculuğunu ve yüzünü beğendiğim oyunculardan. Ben filmi sevgili Şahika’nın önerisi üzerine izledim onun film hakkındaki yazısını buradan okuyabilirsiniz.


Film dört yıllık sevgilisine evlenme teklif etmek için yola çıkan Anna’nın başına gelen talihsizlikler sonucu gittiği kasabada tanıştığı taksi şoförü Declan ile olan yolculuğunu konu ediyor. Haftasonu rahatlamak için izleyebileceğiniz eğlenceli bir film. Ben Anna’nın şu repliğinde kendimi gördüm, izlerken beni hatırlayın =)

2014-07-07_17h27_42

Filmdeki en çarpıcı sahne “Yangın çıksa ve bir dakikan olsa yanına alacağın ilk şey ne olurdu?” sorusu ve cevabıydı bence. Ben hala bir cevap bulamadım telefonum dışında, eğer insanlar sayılıyorsa başka tabii o zaman cevabım hazır. Peki sizin evinizde yangın çıksa ve bir dakikanız olsa yanınıza alacağınız ilk şey ne olurdu?

xoxo,madam kişot

 

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here