Les Miserables -Cuma Ritüeli 21-

0
667

Cuma Ritüeli’nde bu hafta bir müzikali ağırlıyoruz. Altınoluk yollarında bana eşlik eden bu filmi kaç aydır yazmamış olmama şaşırdım doğrusu. Tom Hooper’ın yönetmen koltuğunda oturduğu 2012 İngiltere yapımı filmde Anne Hathaway, Hugh Jackman, Russel Crowe, Amanda Seyfried, Helena Bonham Carter gibi başarılı oyuncuları bir arada izlemenin hazzına varıyoruz.

les_miserables_ver11_xlg

 

Victor Hugo’nun Sefiller adlı başyapıtından uyarlanan film Fransız Devrimi’nin ruhundan bahsediyor, direk olarak devrim diyemiyorum çünkü okuduğum bir kaç yabancı makalede dönemde geçmediğinden bahsediyordu. Büyük Fransız Devriminde geçse de geçmese de yoğun olarak bir devrim ruhu ve atmosferi taşıyor. Aynı zamanda devrimin çıkma sebeplerinin de çarpıtılmadan tarihteki gibi yansıtıldığını düşünüyorum.

 

Filmdeki müzikal sahneler gerçekten çok başarılıydı, çoğu tüylerinizi diken diken edecek türden. Benim için film gerçekten çok başarılıydı hatta bittiğinde keşke bizim tarihimizle ilgili de bu kadar kaliteli bir yapım olsa dedim kendi kendime. Ama hala çok var gibi buralara sinemamızın ne halde olduğunu göz önünde bulunduracak olursak.

Filmde en çok beğendiğim ve beni etkileyen müzikal kısımlardan birisi de burasıydı, insanları etkileme gücü olarak oldukça başarılı bir film. Hatta belki de fazla başarılı…. Kısacası filmi izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum bayanlar baylar, film genel endüstride oldukça farklı bir hikaye ve dinamiğe sahip.

Umarım izler, beğenir, döner yorum yaparsınız…

xoxo, madam kişot

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here