Limonian Silk Body Peeling

0
401
limonian-silk-body-peeling

Limonian Silk Body Peeling gomaj tipi peelingler arasında deneyimlediğim ilk üründü. Geçtiğimiz senelerde Limonian markasının düzenlediği Blogger etkinliğinde denediğimizde herkesin aklını başından almayı başarmıştı. Peki neden? diyecek olursanız hemen açıklayayım.

Gomaj tipi peeling nedir?

Kökeni Fransızca’da silgi ile silme anlamına gelen “gommage” kelimesi. Gomaj tipi peeling de aynen bu anlamda. Cildin üstündeki ölü deri tabakasını ovma ve masaj hareketleri ile silip süpürüyor. Genellikle şeffaf bir görüntüye sahip olan gomaj tipi peelingler ülkemizde de gitgide daha yaygın bir hale geliyor. Ciltte herhangi bir sertlik hissedilmeden içerisindeki enzimler ile peeling işlemini yerine getirdiği için özellikle tanecikli peelinglerin çok fazla tercih edilmediği hassas ve sivilceli ciltlerde gomaj tipi peeling önemli bir yere sahip. limonian-blog

Limonian Silk Body Peeling

Kısa bir bilgilendirmenin ardından tekrar ana konumuz olan Limonian Silk Body Peeling’e geri dönebiliriz. Ben o zamanlar ilk defa gomaj tipi peeling denediğim için bana cadı büyüsü gibi gelmişti. Daha sonra o kadar çok kullandım ki bu tip peelingleri şuanda hem cilt hem de vücut bakımımda asla vazgeçemediğim ürünler arasında yer alıyor. 

*Kendi çektiğim ürün deneme görselini kaybettiğim için Limoninan’ın sitesindeki görseli kullandım. 

Limonian Silk Body Peeling şeffaf bir yapıya sahip. 200 ml olan Limonian Silk Body Peeling oldukça bereketli bir ürün. Ben ailemde birkaç kişiye küçük tester kaplarında vermeme rağmen oldukça uzun bir süre kullandım. Zaten özellikle el ve ayak bakımında kullandığım için de böyle olmuş olabilir. Aslında bize etkinlikte Limonian Silk Body Peeling’in bizdeki kese gibi banyolarda da kullanıldığını söylemişlerdi ama ben hiç o şekilde denemedim. silk-body-vücut-peelingi

Ben Limonian Silk Body Peeling ürününü özellikle manikür yaptırdıktan sonra etkisini uzatmak için kullanıyordum. Normalde on beş gün giden manikürü rahatça bir ay kullanabiliyordum. Siz de düzenli manikür yaptırıyorsanız daha uzun süre kullanmak için üründen faydalanabilirsiniz.

Gomaj tipi peelingler ile ilgileniyorsanız Mumuso Clean Dew Lemon Refreshing Exfoliater yazım da dikkatinizi çekebilir. 

Limonian Silk Body Peelingi satın almak isterseniz şuraya tıklayarak ürüne ulaşabilirsiniz.