Lip Gelato Appi Melon

0
938

Bu aralar kozmetik üzerine yazılarım biraz daha yoğun oluyor çünkü artık evde kutusuyla ürün bekletmekten de fotoğraf çekip üç ay bekletmekten de bıktım. Bu dudak parlatıcı/nemlendiricinin de fotoğraflarını taa ekimde çekmiştim ama ötelemekten bugüne kaldı.

Hi everyone today I’ll write my review on Ruby Kisses Lip Gelato Appi Melon.

20141026_135711

Ruby Kisses markasına ait olan şeker mi şeker bir lip balm olan Lip Gelato bana ablamın hediyesi. (zorla hediye ettirmiş de olabilirim geçmiş zaman hatırlayamadım) Ürünün üzerinde her ne kadar lip balm yazsa da ben daha çok nemlendirmesi yüksek bir gloss olarak nitelendirmeyi tercih ediyorum ürünü.

Soever it says lip balm I prefer describe it as a moisturizing lip gloss. 

20141026_135807

Ürününü kapağını açtığınızda karşılaştığınız renk sizi yanıltmasın çünkü çok çok az bir renk veriyor elimde gördüğünüz gibi. Dudakta da sadece daha sağlıklı bir görüntü oluşturuyor renk vermek yerine. Bendeki Appi Melon inanılmaz güzel bir kokusu var bence karpuz değil ama piyasada karpuz kokulu olarak satılan şeyler genelde böyle kokuyor ve az da olsa tadı da var.

The color is not as vibrant as it seems. It’s so sheer on the lips and it gives a healthy natural look. I have Appi Melon and it smells so good not melon but good. It has a little bit sugary taste when you put on your lips first. 

20141026_135454-horzÜrünün içeriğinde yer alan Argan yağı ve ayçiçek yağı bulunuyor. Lip Gelato’nun en güzel yanı ise “cruelty free” oluşu yani marka hayvanlar üzerinde deney yapmıyor. -Bu konu ile ilgili olarak şahsen asla deney yapan markaları kullanmam tutumunda değilim ki blogda da görüyorsunuz ancak denk geldikçe bu markaları tercih ediyorum.- Ürünün gramajı oldukça yüksek 16 gram yani EOS balmların iki katından bile fazla. Ambalajı da oldukça sağlam teneke bir kutuda ve kapağı da çantaya attığınızda atılacak cinsten değil. Ayrıca çok şeker.

It contains argan anda sunflower oil. The best part of Lip Gelato is, its cruelty free. It has a genorous amount like 16 gr. more than *2 of EOS lip balms. Packaging is really nice you can put it your bag it would’t open and smudge. And also it’s so cute!

Ürünün nemlendirmesi ve yapısına gelecek olursak;

  • Nemlendirmesini pek başarılı bulmadım. Ancak şöyle bir durum da var bu şekilde glossy bitişli olan balmlarla karşılaştırınca gayet iyi.
  • Yapısı kesinlikle yapış yapış değil. Oldukça katı ve dudağa uygulanınca direk dudakla bütünleşiyor ve ağırlık yapmıyor.
  • Kalıcılığı normal seviyede yemek yediğinizde büyük bir kısmı gidiyor.

It has a nice texture not sticky not oily. Moisturizing is good for a glossy finish balm. It’s not feel heavy on lips. And consistency is normal, if you eat something most of it will be gone. 

Bence hafif renk verip parlak bitiş sağlayan az da olsa nemlendiren bir ürün arıyorsanız çok severek kullanırsınız. Fakat nemlendirici olarak kullanılması pek mümkün değil. Ben bir daha alır mıyım sorusunun cevabı ise biraz manidar, bu kadar büyük bir ürünü ben bitiremem ki yenisini alayım. Fiyatı sanırım 15 lira civarında.

If you want a lightly colored, glossy balm with a little bit moisture you will love it. But it wouldn’t work as an moisturizing lip balm. Will I purchase this again? Actually I don’t think that I’m gonna be able to hit the pan of this it soo much product in there. 

xoxo, madam kişot

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here