Liseden Üniversiteye Geçenlere: 1 parça 5 kombin

0
720

Lisede üniforma zorunluluğu olması her ne kadar dört yıl boyunca en çok şikayet edilen şey olsa da üniversiteye geçince aslında üniformanın da rahat olan bir yanı olduğunu anlıyor insan. Ne mi? Tabii ki insanı her gün ne giysem derdinden kurtarması. Liseden çıkıp da üniversiteye başladığınızda geçmişe göre daha fazla kıyafete ihtiyaç duyacaksınız ve muhtemelen de tarzınız biraz daha oturmaya başlayacak. Peki bu geçiş döneminde aynı parçayla bir haftayı atlatmak sizce de çok iyi olmaz mı? Cevabınız evetse yazıyı okumaya devam!

PAZARTESİ 

Liseden Üniversiteyi Geçenlere: 1 parça 5 kombinHafta sonunun konforundan çıkıp gerçek hayata dönerken giyimimizi de yavaş yavaş hafta içine adapte edelim ki daha ilk günden pes etmeyelim. Beyaz salaş bir gömleğin altına rahat bir pantolon, en rahat ayakkabılarımız ve çapraz çantamızla hem şık hem rahat hem de mutlu bir pazartesiye yelken açabiliriz.

SALILiseden Üniversiteyi Geçenlere: 1 parça 5 kombinHaftanın en zor günü olan pazartesiyi atlattığımıza göre biraz süslenip takıp takıştırabiliriz demektir. Her ne kadar şimdilerde çanta ile ayakkabı ayrı olmak zorunda gibi bir tavır var olsa da bazen siyah çanta ve ayakkabı ikilisi hayat kurtarır. Temel parçalarda basic bir şekilde ilerlediğimize göre sıra geldi kombinin patlaması gereken parçasına, normalde pek şort sevmeyen beni bile kendine aşık eden bu dünya güzeli şortu beyaz gömleğinizin yanı sıra koyu bordo rujunuzla ve bir tutam da altın sarısı ile servis etmeniz tavsiye olunur.

ÇARŞAMBA

Liseden Üniversiteyi Geçenlere: 1 parça 5 kombinÇarşamba gününe geldiysek eğer cumaya pek de bir şey kalmamış demektir. Hafta sonu hayalleri ile dişimizi sıkarken çarşambanın verdiği rahatlamayla spor ama şık bir şeyler tadından yenmez. İspanyol paça pantolonun altına giyilen dolgu topuk kadınların en büyük yardımcılarından birisiyken, çapraz çanta da okul hayatının vazgeçilmezlerinden. Beyaz gömleğinizin üzerine çekilen renkli bir kazak her şeyin tek hamlede değişmesini sağlar ve bizi 1-0 öne geçirir.

PERŞEMBELiseden Üniversiteyi Geçenlere: 1 parça 5 kombinNeden bilmiyorum ama perşembe benim için haftanın en ciddi günlerinden birisi, sanki bir ağırlığı var bugünün. O yüzden perşembeleri işi biraz daha ciddiye bindirmek. Her ne kadar ciddileşsek de renkleri elden bırakmıyoruz, kırmızının en yakın arkadaşlarından birisi olan çizgileri incecik beyaz gömleğimizle perşembe ayazında kalmamak için sırtımıza atıyoruz. Dün topukludan yorulan ayaklarımızı düz ayakkabılarla az da olsa şımartıyoruz.

CUMA

Liseden Üniversiteyi Geçenlere: 1 parça 5 kombinGeldik haftanın en güzel gününe! Cuma heyecanı elbette kıyafetlerimize de yansıyor, beyaz gömleğimizi kesimine inat eğlenceli desenleriye göreni kendine hayran bırakan Mudo Maid in Love kalem eteğimiz ve kırmızı spor ayakkabılarımızla kombinliyoruz. Böyle oldukça renkli bütün kıyafetlerde olduğu gibi aslında her şeyden alakasız gibi görünen lame sırt çantamızla kombinleyip cumartesi geri sayımını başlatıyoruz.

xoxo, madam kişot

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here