Madam Kişot’la Keşif: Vintage İstanbul

0
467

Resmen yıllar olmuş bu başlığa yazılar girmeyeli! İnanabiliyor musunuz? Halbuki bir sürü yer keşfettim o arada. Madam Kişot’la Keşif yazılarının en zor kısmı fotoğraflamak aslında, biliyorsunuz İstanbul’da her zaman bir yere yetişmek gerekiyor. O yüzden durup da bir şeyleri fotoğraflamak -en azından içime sinecek şekilde- benim için lüks olabiliyor. Ama sağolsun Merve ile gezerken buna daha çok fırsat bulabiliyorum. Önceki hafta katıldığımız Aysha Dergi kahvaltısından çıkınca Instagram’dan uzun zamandır takip ettiğim Vintage İstanbul mağazasına uğrayalım artık dedik. İyi ki de uğramışız!Uzun bir yokuşu çıkıp sağa döndüğünüzde Cihangir’in İstanbul kokan sokaklarından birisinde, Vintage İstanbul’un önünde buluyorsunuz kendinizi. Aklınıza klasik bir mağaza gelmesin, Cihangir’in eski mimarilerinden birisinin giriş katında iki odalı bir daire burası. İçerisindeki her bir mobilya özenle seçilmiş, neye elinizi atsanız sizi bir başka zamana taşıyor adeta.

Ürünlerin yer aldığı odalardan birinde kıyafet ve takılar yer alıyor. Girişteki raflarda ise çantalar var, ancak takılardaki kadar çok çeşit yok ne yazık ki. Yan odada ise birbirinden güzel masklar ve ahşap heykeller vardı. Nedense orayı fotoğraflamayı unutmuşuz. Ama otantik dekorları seviyorsanız kendinizi küçük bir cennette hissedeceğinize eminim. Benim ilgimi çeken her şey bu masanın üzerindeydi diyebilirim sanıırm. Birbirinden güzel broşlar, küpeler… Aklım o kadar çok şeyde kaldı ki anlatamam! Ancak kararsızlığım sağolsun bir şey seçemeden çıktım mağazadan. Burada da belirtmeden edemeyeceğim mağaza sahipleri çok nazik ve sabırlıydı, sorduğum onlarca soruyu özenle cevapladılar, bıkmadan usanmadan. Odanın diğer tarafı ise böyle, genel olarak gömlekler, pantolonlar ve ceketler vardı kıyafet olarak. Büyük beden olarak çok fazla seçenek olmadığı için çok fazla karıştırmadım. Yerdeki sepetin içi ise atkı ve eşarplar ile doluydu. Ben zaten daha önce satın aldığımız bir eşarbı teslim almaya gittiğim için çok detaylı bakmadım fularlara. Ama eskileri sevenlerin güzel şeyler bulacağına eminim! 

Benim gibi mağaza kokan şeylerdense anı kokan parçaları kullanmayı tercih ediyorsanız, uygun fiyatlı ve kaliteli vintage ürünler için Vintage İstanbul’a mutlaka göz atın derim. Ben yakın zamanda tekrar gitmeyi düşünüyorum. Eğer şehir dışındaysanız Vintage İstanbul’un Instagram sayfasını takip ederek birbirinden güzel ürünlerini internet üzerinden satın alabilirsiniz. Size küçük bir tavsiye, eğer beğendiğiniz bir ürün paylaşılırsa elinizi çabuk tutun çünkü genelde dakikalar içinde gitmiş oluyorlar. -xoxo, madam kişot

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here