Madam’ın Büyük Beden Alışveriş Dosyası: Bonprix

0
855

Madam’ın Büyük Beden Alışveriş Dosyası serisinde sizinle paylaşacağım ilk marka Bonprix. En sık alışveriş yaptığım marka olduğu için ilk onunla başlamak istedim.

Bonprix markasını büyük beden mayo ararken keşfetmiştim. Daha sonra geçen sene alışveriş yapmaya başladım. Ondan beri de durmaksızın devam ediyorum. Peki Bonrprix’yi bu kadar ön plana çıkartan şey ne oldu?

Önce biraz markadan bahsetmem gerekirse; Bonprix içerisinde 35000’e yakın ürün bulunan bir online mağaza. Büyük beden olarak birçok farklı alt markaya sahipler. Sitede kadın, erkek, çocuk ve ev aksesuarları bulunuyor. Ürünler Almanya’dan Türkiye’ye yollanıyor. Siparişi verdikten 15 gün sonra ürünler genelde elinize ulaşmış oluyorlar.

Depoları Almanya’da evet ama Türkiye’de de müşteri hizmetleri servisleri bulunuyor. Ve şunu söylememe izin verin, hayatımda görüştüğüm en iyi müşteri hizmetlerine sahip olan marka. Çalışanlar yardım odaklı, pozitif ve ürünlerini tanıyan insanlar.

Ürün çeşitliliği ve hizmet kalitesinden sonra gelelim üçüncü artısına; iade kolaylığı. Nihayetinde ürünleri internetten alınca insanın aklında bir soru beliriveriyor “Ya beğenmezsem?” Bonprix iade konusunda da en az uğraştıran firmalardan birisi. Elinize gelen ürünü beğenmezseniz Aras Kargo ile ücretsiz olarak iade edeceğiniz ürünleri yollayabiliyorsunuz. İade tutarı genellikle 1 hafta içerisinde hesabınıza yatırılıyor. Ki gördüğüm en hızlı iade sürelerinden birisi bu.

Ben şuana kadar sayısız alışveriş yaptım. Birçok iade ürünüm de oldu, özellikle ilk başlarda bedenimi tutturmakta sorun yaşadım. Bir süre sonra hem ürün bilgilerini daha iyi okumayı öğrendim hem de müşteri hizmetlerinden yardım alabileceğimi. O yüzden artık bedenle ilgili pek fazla sıkıntım olmuyor.

Markanın diğer bir artısı sürekli olarak indirimler yapmaları. Mail adresi aboneliğinizde zaten ilk siparişinizde kullanmak üzere 15 TL’lik bir kupon kazanıyorsunuz. Daha sonra da haftalık indirimler size sürekli olarak yollanıyor. Ürünlerde vade farksız 6 taksite bölünüyor. Genelde kargo ücretsiz oluyor ama olmasa bile kaç parça alırsanız alın 3,95 TL sabit kargo ücreti var.

Benim Bonprix’deki markalar arasında tasarımlarını en çok beğendiğim marka Rainbow Young Fashion. Ürünler çok daha genç bir çizgiye sahip ve trendleri yakından takip eden tasarımları bulunuyor.

Ben şuana kadar her türlü ürünü aldım ve hepsinden de memnun kaldım. Ürün alırken bedenlere dikkat etmenizi öneririm genelde Türkiye’deki bedenlerden bir beden küçük almanızı öneriyorlar. Ama bazılarında iki beden küçük aldığım da oldu. O yüzden biraz deneme yanılma yolu ile bulmanız gerekebilir bedeninizi.

Uzun bir yazı oldu ama hiçbir şeyi atlamak istemedim. Daha önce aldığım bazı ürünleri şurada paylaşmıştım. Umarım siz de benim kadar memnun kalırsınız markadan.

TEILEN
Önceki İçerikMadam’ın Büyük Beden Alışveriş Dosyası
Sonraki İçerikEklips Açılı Eyeliner Fırçası
Yeni şeyler denemeyi seven, kendiyle olan yarışı asla bitmeyen bir Madam. Halihazırda 23 yaşında ve İstanbul Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı'ndan mezun. Hayatın onu nereye götüreceğini o da merakla bekliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here