Moda Kariyeri Kitap Alışverişim

0
565

Yepyeni bir haftadan herkese merhaba! Haftaya taptaze bir kitapla başlamak istedim. Türkiye’deki sayılı moda eğitimi platformlarından birisi olan Moda Kariyeri geçtiğimiz aylarda internet siteleri üzerinden moda kitapları satışına başladı. 

Moda Kariyeri alınan kitapları özel tasarımları olan kağıtlara sarılı olarak PTT kargo ile yolluyorlar. Benim kitabım aynı hafta içerisinde kargolanmıştı. Kargoya verildiği ile ilgili mail ya da mesaj gelmemesi biraz sıkıntı olsa da şansıma evdeydik. Ben Tercihimi Otto Von Busch’un Moda Praksisi adlı eserinden yana kullandım. Kitap Moda Kariyeri sitesinde; “1967’den 1975’e kadar New School’da profesör olarak görev yapan siyaset kuramcısı Hannah Arendt’in çalışmalarını odak noktasına koyarak moda üzerine tartışmaya başlayan bir yazar kolektifinin ortaya çıkardığı bu kaynak bizi modanın karanlık yanıyla yüzleşmeye çağırıyor. Modanın özellikle insan ilişkileri ve sevgiyi gözardı eden uygulamalarını tartışmaya açan bu kitapta, moda bir sosyal fenomen olarak yeni tanımlamalara açılıyor. Kitap Moda Praksisi kavramı çerçevesinde modayı “Çoksesli bir toplumsal birliktelik şekli” olarak tanımlıyor.” olarak özetlenmişti.

Modaya farklı bir perspektiften bakıp, görünenden daha fazlasına ulaşmak adına güzel bir akademik çalışma olduğunu düşünüyorum. Kitabı henüz okumadığım için daha detaylı bir yorum yapamıyorum maalesef. Eğer beğenirsem Madam’ın Kitaplığı’nda konuk ederiz zaten hep birlikte. -xoxo, madam kişot

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here