Modada Doğal Dokuların Yükselişi

0
775

Son zamanlarda moda dergileri, moda influencerları gibi birçok kaynakta sürekli olarak doğal dokular ve desenlerle karşılaşmaya başlayınca moda ile ilgili bir post girmek istedim. Özellikle rustik stile sahip tasarımlar ve doğal dokuların kullanıldığı organik giyim ürünleri deyince hepimizin aklına yabancı markalar geliyor değil mi? Benim aklıma özellikle uzakdoğu ve iskandinav markaları geliyor örneğin.

Ancak son senelerde tasarımlarında dümeni doğal dokular yönüne çeviren birçok farklı indie marka mevcut. Terlikten tutun da saat ve şallaraa kadar her türlü ürünün yer aldığı bu markalardan kendi seçtiğim birkaç ürünü sizinle paylaşmak istiyorum. 

Roarcraft

Roarcraft birbirinden güzel el yapımı deri aksesuarları ile beni benden aldı. Özellikle üst segment alıcılara da hitap eden tasarımları sayesinde çok geniş bir bütçe aralığında el yapımı şeyleri ve deri işçiliğini sevenleri özgün tasarımlar ile buluşturuyorlar. Roarcraft’ın asıl tasarım çizgisi deri üzerinden yürüse de pirinç kalemler, ahşap hediye kutuları ve ahşap kol saatleri gibi birçok farklı doğal dokuya ait ürünler de bulmak mümkün. Tüm koleksiyon içinde benim favorim Ipad deri organizerler oldu. Hem kadınlar hem de erkekler için harika bir hediye seçeneği değil mi?

Rehrev İstanbul

Doğal dokular ile ön plana çıkan ikinci markamız ise eski Türk işi motiflerini modern tasarım çizgisi ile buluşturan Rehrev İstanbul. Her ne kadar marka daha çok ev ürünlerine yoğunlaşsa da benim favorim şalları oldu. Özellikle çintemani denilen bu motifin yer aldığı şalı çok beğendim. Özellikle tesettür sektöründeki gösteriş yarışından sıkılan kadınların imdadına minimalist çizgileri ile yetişeceğini düşünüyorum. Pamuklu kumaşların tercih edilmesi sayesinde bizi eriten yaz günlerinde terlemeden kullanabileceğimiz sayılı fularlardan birisi olabilir.

Folk Fortune

Son markamız ise bir ikinci el ürün uygulamasında gezerken denk geldiğim terlikleri ile beni kendine aşık eden Folk Fortune markası. Markanın adı da aslında oldukça manidar. Zira hasır gibi genellikle kırsal kesimlerde kadınların ördüğü ve çok da pahalı olmasını beklemediğimiz ürünleri. High end e yakın fiyatlarla satıyorlar. Benim koleksiyondaki favorim bu ponponlu terlikler oldu. Eğer siz de Folk Fortune terlikleri beğendiyseniz Modacruz, Dolap vb. uygulamalarda uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

Bu üç markadan sizin favoriniz hangisi oldu? Yorumlara yazmayı unutmayın. xoxo, madam kişot