Modanın Gölge Kadını : Diane Pernet

2
1189

diane_banner_4

İnternetin gücünü fark edip bunu kendi lehine kullanan ilk moda yazarlarından Diane Pernet, bloggerlık kariyeri önceleri Elle ve Vogue’un online versiyonları için yazmakla başlıyor ve 2005’te açtığı ASVOF ile hala devam ediyor. 2008’de ASVOFF film festivalini kurmuş, bu sene 6. sı düzenlenecek olan festival moda filmleri üzerine. On parmağında on marifet Diane Pernet, moda fotoğrafçılığı ve moda tasarımcılığı yapmış şimdi ise yetenek avcılığı, bloggerlık ve belgesel film yapımcılığı yapıyor.


diane-pernet-3

Çoğu insan için Anna Wintour bob kesim saçları kocaman güneş gözlükeri ile tahta oturmuş olsa da ben kendisini indirip Pernet’i oturtuyorum yerine.Siyah duvağı, kocaman topuzu, kırmızı ruju, örümcekleri ve kalkık kaşıyla nereye gitse parlıyor bence, normalde her gün aynı rengi giyen birisi sanki aynı şeyi giyiyormuş gibi gelir ya insana Pernet onlardan birisi değil, giydiği her şeye kendi dokunuşunu ekliyor ve kaboom! karşınızda her gün aynı ama bir o kadar da ayrı bir kadın. 

diane-pernet-joana-avillez-corrected

Joana Avillez yukarıdaki illustrasyonunda Pernet’i Pernet yapan şeyleri çok güzel özetlemiş, ben en çok topuzlarına hayranım, duvak olmasa tek başına topuz bile yeterli ama o asla topuzla yetinmiyor tabii ki.

2014-07-15_13h29_49

Tabii bu güzel tarzı siz İstanbul’da yapmak isteseniz satanist ya da deli diye yaftalanırsınız dakikasında, bu yüzden ben size yumuşatılmış Diane Pernet kombini yaptım, medeni cesareti yüksekler için de siyah duvağı eksik etmedim.

Diane Pernet bloguna mutlaka göz atılması gerekenler listemde başlarda, tarzını beğenmeseniz bile ufkunuza yeni şeyler katacağı kesin. Bir dahaki stil analizinde görüşmek üzere kendinize iyi bakın…

xoxo, madam kişot

 

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here