Moshos Garden Amber & Gül Kil Maskesi

1
984

Herkese merhaba bugün birçoğunuzun daha önceden tanıdığı yine birçoğunuzun da yeni tanışacağı bir üründen bahsedeceğim; Moshos Garden Amber & Gül Kil Maskesi. Öncelikle markadan bahsedecek olursam Moshos Garden zararlı kimyasallar içermeyen, bitkisel ham maddelerle hazırlanmış doğal bakım ürünleri üretiyor. Bütün ürünler %100 doğal ve cruelty free, ürünlerin sertifikalarına ve detaylı bilgilerine linkten ulaşabilirsiniz.Moshos Garden BLack Friday zamanı mükemmel bir indirim yapmıştı size de bir yazımda bahsetmiştim, o zaman oldukça büyük bir sipariş verip %70 indirimle ma-aile Moshos-lanmıştık.

20150202_132311

Tam üç aydır düzenli olarak kullandığıma göre detaylıca yazabilirim. Maskenin kıvamı oldukça katı pata kremle köpük arası. Zaten kullanım şeklinde de bir ölçü maskeye yarım ölçü suyla karıştırılması tavsiye ediliyor. Normalde kil maskelerinin kokusu ve kıvamı beni rahatsız ettiği için cildime iyi gelmesine rağmen pek kullanamıyordum. Doğal kili -en azından bendekileri- suyla karıştırınca yine partikülleri biraz kuruyup dökülüyordu. Bunda öyle bir sıkıntı yaşamadım, yaşamıyorum.

20150202_132604

Üç ayda zerre kurumadı hala ilk günkü kıvamını koruyor. İçindeki partikülleri de sürerken değil de yıkarken hissediyorum böylece azıcık da peeling yapmış oluyorum. Kokusu ise çok naif ve inanılmaz rahatlatıcı, gül değil ama ne olduğunu da bilmiyorum. Bunu sürüp kulaklıklarımı takıp gevşiyorum.

lşkj

Ürünü sürdükten ortalama 15 dakika sonra tamamen kuruyor ve rengi daha açık bir yeşile dönüyor. Kuruduktan sonra bol ılık süyle yüzümü duruluyorum. Ve ta-da! Çok daha temiz, dinlenmiş bir yüz karşımda. Cildi biraz kurutuyor o yüzden hemen peşine nemlendirici sürüyorum. Ben maskeyi haftada bir defa kullanıyorum. Bazen de büyük bir sivilce ya da bir bölgede yoğun sivilcelenme olunca inceltmeden sadece o bölgelere uyguluyorum ve sivilcelerin gözle görülür kuruduklarını söyleyebilirim.

so ciltbakımı

Kısaca toparlamam gerekirse; özellikle yağlı ve karma ciltlere gözü kapalı önerebileceğim, içerisinde zararlı hiçbir şey olmayan, derinlemesine temizleyen ve en hassas ciltlerde bile alerji yapmadığına şahit olduğum şahane bir maske.

 xoxo, madam kişot

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here