Mutlu Aile Defteri -Cuma Ritüeli 26-

0
531

Yıl 2013 aylardan şubat, evde sadece annemle benim olduğumuz nadir zamanlardan birisi, sinemanın kapalı ortamında daralan annemi zorla ikna ettim bu filme gitmek için. Hani Türk filmi ya ben pek bir şey beklemiyorum aslında salona girerken bana güven veren tek şey oyuncular, onların hatırına izliyoruz yani. Neyse efendim, pek ümitli olmadan girdiğim filmden pek tatmin olarak çıktım. Annem de çok memnun halinden daha da mutluyum yani. Ama izlerken bilmiyorduk tabii filmin sesine bayıldığımız sevgili Tuncel Kurtiz‘in son filmi olduğunu. Evet bu haftaki ritüelin konuğu Tuncel Kurtiz‘in vefatından önceki son filmi olan Mutlu Aile Defteri.

mutlu-aile-defteri_C0MxYönetmenliğini Nihat Durak’ın yaptığı filmin başrollerini Tuncel Kurtiz, İlker Aksum, Binnur Kaya, Bülent Parlak, Büşra Pekin, Öner Erkan ve Goncagül Sunar paylaşıyor.

Film çok sert bir asker olan Yıldırım Taşyumruk’un çatıdan düşmesinin üzerine zamanında bir bir yanından kaçan çocuklarının babalarının rahatsızlığı üzerine tekrar aynı çatında buluşmasını anlatıyor. Benzer konudaki birçok filmde olduğu gibi çocukların babalarına söyledikleri yalanlar ve bunların zamanlar gün yüzüne çıkması, bütün bunlarla beraber arada kan bağından başka bir şey kalmamış bir ailenin yeniden gerçek bir aile olup olamayacağı ise film sonunda ortaya çıkıyor. Filmin bence en iyi sahnesi en sondaki karganın olduğu sahneydi. Haftasonu bol bol kahkaha atıp rahatlamak isterseniz çayınızı demleyip bilgisayarınızın karşısına geçin ve Mutlu Aile Defteri‘ni izleyin.

İyi haftasonları =)

xoxo, madam kişot

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here