Netflix İzlerken Yapabileceğiniz 10 Şey

0
133

Pandemi sürecinde hepimiz normalden çok daha fazla evde vakit geçirmeye başladık. Bu da otomatik olarak hepimizin ekran saatlerini oldukça uzattı. Öyle ki sadece Netflix pandeminin çıktığı ilk ay 16 milyonluk bir abonelikle rekor kırdı. Benim de içinde bulunduğum bir grup Netflix’te bile izleyecek bir şey bulamaz hale geldi. BluTV, Amazon Prime gibi alternatiflere geçiş yaptı.

Eskiden rahatlamak için izlediğimiz Netflix, BluTV gibi platformlarda fazlaca vakit geçirince insan başka bir şey daha yapma ihtiyacı hissediyor. Özellikle de içerisinde ekran barındırmayan bir şeyler. Benim sık sık yaptığım şeylerin listesini sizinle de paylaşmak istedim. Haydi Netflix İzlerken Yapabileceğiniz 10 Şey’e hep beraber bakalım.

  1. Manikür ve Pedikür: Normalde en sevdiğim kuaför aktivitesi manikür ve pedikür. Hatta sadece bunlar için kuaföre giderdim diyebiliriz. Ancak pandemi ile beraber sanırım en ürkütücü işlemlerden birisi haline geldiler. Bu yüzden evde kendi yöntemlerimle manikür ve pedikür yapmayı tercih ediyorum. Son zamanlarda kullanıp memnun kaldığım ürün ise Farmasi Dr. C Tuna Salt Peeling oldu. Hem el hem de ayaklar için kullanılabiliyor. 
  2. Cilt Bakımı: Ergenlik döneminde yaşadığım ciddi akne sorununu düzgün bir cilt bakımı rutini ve beslenmem ile ilgili yaptığım değişikliklerle çözdüm. Bu yüzden eskisi kadar enerji bulamasam da cilt bakımı benim için çok önemli. Daha önce cilt bakımı ve cilt bakımı ürünleri ile ilgili yazdığım tüm ürünlere buradan ulaşabilirsiniz. 
  3. Kanaviçe: El işi olarak ilk öğrendiğim şeylerden birisi kanaviçe nam-ı diğer çapraz işiydi. Tek yapmanız gereken doğru renkleri iğne ile köşedeki deliklere geçirmek. Ben kendi kendime öğrendiğim için ilk başta yaptığım şeylerin arkası düğüm düğüm olurdu. Siz de yeni başlayacaksanız bu tarz sorunlarla karşılaşmanız çok doğal. Zamanla daha küçük delikli kumaşlar ve daha ayrıntılı desenlere geçeceğinize eminim. 
  4. Punch Nakışı: Son hobim punch nakışı yapmak. ASlında ben bu işin iğnesini 2012’de  Eminönün’nde bir amcada görüp almıştım. O zamanlar kaynak da yok tabii şimdiki gibi benimle bu seneye kadar gezdiler. Bu sene denediğimde ise bir türlü ip, kumaş ve iğne dengesini sağlayamadım. İkinci bir şans vermek için tekrar iğne ve kasnak aldım. İki üç haftadır yapıyorum. Çok eğlenceli ve rahatlatıcı bir hobi. Stres atmak için herkese tavsiye ederim.
  5. Tığ İşi Yapmak: Yine pandemi sürecinin bana katmış olduğu hobilerimden biris de tığ işi yapmak. Açıkçası örgüde oldukça beceriksizim. Hem tığ hem de şişte çok fazla model yapayım deneyeyim gibi bir durumum yok. Tığda da sadece zincir çekerek yapılabilecek bir bere modeli öğrenebildim. Etrafımdaki herkese sırayla bere ördüm. Size de tavsiye ederim. Bahsettiğim bere modeline şu linkten ulaşabilirsiniz. 
  6. Dikiş Sökmek: Şu sıralar pek bir şey dikmediğim için sökme kısmını da gerçekleştiremiyorum. Ama bir şeyler izlerken dikiş sökmek bu Çin işkencesini bir derece katlanılır kılıyor.
  7. Resim Yapmak: Son zamanlarda birçok kişinin başladığını görüyorum sosyal medyada. Gerçekten stres atmak, beyni dinlendirirken çalıştırmak için en güzel hobilerden birisi resim yapmak. İster suluboya, ister yağlı boya olsun elinizden ne geliyorsa aklınızdakileri kağıda dökebilmenin en güzel formlarından birisi.
  8. Bullet Journal / Planlama: Haftalık planınızı yapmak da Netflix izlerken yapabileceğiniz güzel aktivitelerden birisi. Eğer bullet journal tutuyorsanız çizim yapılan kısımları da bu sırada halledebilirsiniz. 
  9. Hobi Malzemelerini Organize Etmek: Eğer çok sayıda hobiniz varsa sık sık bu işlemi yapmanız gerekiyordur. Sürekli eşyalarınız birbirine girip dağılabilir. Netflix izlerken elinizin altında bu malzemeleri düzenleyebilirsiniz.
  10. Yemek Yapmak: Sağlıklı beslenmeye çalıştığımdan beri mutfağa daha fazla girmem gerekiyor. Ben de yemekle ilgili program ve belgeselleri yemek yaparken izliyorum. İlham verici de oluyor.