Okula Dönüş Kombini/Back to School Combine

0
1008

Herkese yeniden merhaba, bayramda yazdığım kombin yazısında vermiş olduğunuz bütün destek için ne kadar teşekkür etsem az. Umarım “Okula Dönüş” temasında yaptığım bu kombini de en az diğeri kadar beğenirsiniz.

Hi everyone, I can’t tell that how grateful I am after your support for my first combine post. Today I’m writing my second combine post and today’s theme is “Back to School”. I hope you’ll like this one as much as the last one. 

 

IMG_3794Nedense hep okulun ilk gününe nasıl bir enerji ile başlarsam devamı da o şekilde gelir gibi bir düşünürüm. Bu yüzden bence okula başladığınız gün giydiğiniz şeyin gücü epey büyük.

I always believe that first day of the school will effect all the semestr. I mean if you start your school year with a positive vibe it will hook you during the year. With the same way your first day of the school combine has a big power too. Okula giderken hem içinde rahat ettiğim hem de kendimi güzel hissettiğim  şeyler tercih etmeye çalışıyorum. Liseden beri eteklere elimi sürmemişken son zamanlarda giyerken inanılmaz zevk alıyorum.

I’m trying to choose clothes that I feel pretty and comfortable in it when I’m going to school. I enjoy wearing skirts lately altough I even didn’t touch them since high school. 

IMG_3844Detaylar/Details

gömlek/shirt: C&A Plus Size 

etek/skirt: özel dikim/custom sewing

sneakers: Deichmann

sırt çantası/backpack: Lulabi Butik

saat/watch: Ann Taylor 

photos by: @hanimzzzade

detaylar

xoxo, madam kişot

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here