#orangetheworld

0
870

Her sene 25  Kasım United Nations International Day for the Elimination of Violence Against Women yani Birleşmiş Milletler Uluslararası Kadınlara Karşı Şiddetin Ortadan Kaldırılması Günü olarak “kutlanıyor”.#orangetheworld

Birleşmiş Milletler tarafından belirlenen hashtag, slogan ve temalar etrafında Birleşmiş Milletler Uluslararası Kadınlara Karşı Şiddetin Ortadan Kaldırılması Günü 25 Kasım 10 Aralık arasında hepimizi kadınlara karşı şiddet için 16 günlük bir aktivist harekete davet ediyor. Kadına yönelik şiddete bir dur demek için dünyayı turuncuya boyuyoruz.

80’i aşkın ülkenin katılım gösterdiği #orangetheworld hareketinde dünyadaki önemli binalar turuncu renkte ışıklandırılarak kadınlara karşı şiddete dikkat çekiliyor. Geçtiğimiz sene sadece İstanbul’da 30’dan fazla bina turuncu ışıklarla renklendirildi. Suudi Arabistan’da kadınların araba kullanma yasağının kaldırılması, oy kullanma haklarının tanınması gibi güzel gelişmeler olsa da kadın hakları ile ilgili kaydedilmesi gereken çok yol var. Kadına karşı şiddete dikkat çekmek için siz de UN Women’ın dünyayı turuncuya boyama hareketine katılın! 

25 Kasım Birleşmiş Milletler Uluslararası Kadınlara Karşı Şiddetin Ortadan Kaldırılması Günü’nden bütün kadınlara bahsedin ve 10 aralığa kadar turuncu giyinerek, sosyal medyada #orangetheworld etiketi ile paylaşım yaparak kadınlar için daha aydınlık bir gelecek inşaa edilmesine yardımcı olun!

Daha detaylı bilgi için UN Women‘ın websitesini ziyaret edebilirsiniz. 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here