Oyun Atölyesi Kral Lear Oyunu

2
1022

Her ne kadar tiyatrolar bilet satamıyor gibi haberleri sıkça duysak da iki senedir bir türlü denk getirip de istediğim oyunlara bilet bulamıyorum… Bu sene Oyun Atölyesi‘nin sitesine girdiğimde Kral Lear oyununu görünce koydum kafaya ve alarm kurdum. Çabalarım sonucunda bir buçuk ay öncesinden en ön sırada olacak şekilde bilet alabildik.

Geçen pazar günü tadı damağımda kalan bu deneyimi sizinle de paylaşmak istedim. Başrolde -Kral Lear- Haluk Bilginer’in olduğu oyunda kendinizi farklı bir dünyada buluyorsunuz. Özellikle yıllardır sesine ve oyunculuğuna ayrı ayrı hayran olduğum Haluk Bilginer’i canlı olarak izlemiş olmak bambaşka bir zevkti benim için. kral_lear_haluk_bilginer

Gişede sorduğumuzda Aralık için yeni biletlerin yakında satışa sunulacağını öğrendik. Bu sezon güzel bir oyun izlemek istiyorsanız usta oyuncu kadrosu ile Kral Lear oyununa göz atmanızı öneririm. Son olarak çektiği enfes kareleri benimle paylaşan Hanımzade’nin sitesine de göz atmanızı öneririm.

2 YORUMLAR

  1. Merhabalar. Tiyatro biletlerinin satılmıyor haberlerine Ben de inanmıyorum. Geçtiğimiz günlerde güzel bir oyun için bilgisayar başında bilet satışlarının açılmasını bekliyordum. İş yerinde olduğum için o anlık müsait olamadım ve bilet satışlarının açılış saatinden yarım saat geç bilgisayar başına geçe bildim. Sonrasında istediğim oyuna dair biletlerin hepsinin tükendiğini gördüm.
    Kısaca bahsetmek gerekirse; ülkemizde tiyatroya ilgi bence giderek artıyor. Ya da ben öyle görüyorum. Ne zaman bir oyuna gidelim desem sinemada yer bulabiliyorum ama tiyatroda bulamıyorum. Bu durum kendi açımdan üzücü olsa da ülkemizin sosyal gelişimi açısından sevindirici bir durum.
    Bahsettiğiniz oyunla ilgili hiçbir bilgim yok. İlk sizden okudum ve önerilerinizi dikkate alarak bahsettiğiniz tiyatro oyununa gitmeyi planlıyorum. Bu güzel makale için sizlere teşekkür ederim.

    • Merhabalar, mutlaka gitmelisiniz. Oyun Atölyesi’nde şöyle bir durum söz konusu ilk 4 sırayı sadece salondan satın alabiliyorsunuz. Biletler için kendileri iletişime geçerseniz iyi bir yer kapabilirsiniz böylece. Ben Haluk Bilginer’i oyuncu olarak çok çok beğendiğim için eşsiz bir deneyim oldu. Bir dahaki sezonda da Pencere oyununa gitmek istiyorum.
      Tiyatro konusunda sizinle aynı fikirdeyim. Opera için bilet almaya çalışırken sitenin başında olmama rağmen ilk on dakikada bütün iyi koltuklar gitmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here